На Полтавщині розробляють публічну електронну карту водних об’єктів, придатних до риборозведення

На Полтавщині розробляють публічну електронну карту водних об’єктів, придатних до риборозведення, Оксана Солопко

В області налічується 2745 водних об’єктів. 1474 придатні для риборозведення. Із них 968 розташовані за межами населених пунктів, тобто розпорядником їх є облдержадміністрація. Про це розповів на апаратній нараді директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

На Полтавщині розробляють публічну електронну карту водних об’єктів, придатних до риборозведення, фото-1 На Полтавщині розробляють публічну електронну карту водних об’єктів, придатних до риборозведення, фото-2

За його словами, протягом двох попередніх років проведено інвентаризацію 1036 договорів оренди земель водного фонду та оренди водних об’єктів. На 104 водні об’єкти термін дії договорів оренди закінчився, без офіційного звернення щодо їх продовження. На 121 водний об’єкт за зверненням орендарів дію договорів припинено або вони розірвані. Триває робота щодо переукладення договорів.

«Розмір орендної плати за водні об’єкти збільшився із 379 тисяч гривень до 1 мільйона 112 тисяч гривень. Плата за оренду земель водного фонду збільшилася з 643 тисяч гривень до 2 мільйонів 689 тисяч гривень. Орендна плата за водні об’єкти надходить в обласний бюджет, а за землі водного фонду – в місцеві бюджети», – зазначив Сергій Фролов.

Поінформував, що з липня 2013 року паспортизовано 464 ставки та водосховища. Відповідно до рішення сесії обласної ради від 28 лютого 2020 для паспортизації 162 водних об’єктів, розташованих на території області, передбачено 5 мільйонів гривень. Нині оголошена процедура закупівлі послуг із паспортизації 53 водних об’єктів. Невдовзі оголосять тендер на решту.

«Прогнозуємо, що витрачені на паспортизацію кошти повернуться до бюджету області у вигляді орендної плати за надані в оренду водні об’єкти протягом трьох років. Якщо паспортизуємо цьогоріч 162 об’єкти, вийдемо на 50-відсотковий показник. Рік-два ще потрібно, щоб завершити паспортизацію всіх водних об’єктів в області, – зазначив Сергій Фролов. – Нині готуються матеріали для аукціонів на 129 земельних ділянок водного фонду з розташованими на них водними об’єктами для рибогосподарських потреб. На 2020 рік заплановано проведення чотирьох аукціонів».

Сергій Фролов розповів, що Департамент працює над розробкою публічної електронної карти водних об’єктів, придатних до риборозведення.

«Невдовзі її презентуємо. Користувач, зайшовши в цю програму, може натиснути на контур об’єкта й одержати всю інформацію, яка є про нього, з’ясувати, чи перебуває він в оренді. Крім того, за допомогою, Google-карти можна побачити, де він розташований. Якщо відомий кадастровий номер ділянки, то можна знайти інформацію в переліку кадастрових номерів», – пояснив Сергій Фролов.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков розповів, що по водних об’єктах до ОДА надходить значна кількість звернень від користувачів, осіб, які бажають взяти об’єкт в оренду.

«Ті, хто звертається за продовженням договорів, мають розуміти, що до 2013 року в законодавстві була відсутня вимога щодо обов’язкової паспортизації як передумови для можливості передачі їх в оренду. Із 2013 року у Водному кодексі вона є. Тож без паспортизації договори укласти неможливо, – зазначив Євген Греков. – Тому звертаю увагу голів РДА, очільників ОТГ, щоб вони також роз’яснювали користувачам, які отримали в користування водні об’єкти до 2013 року й нині звертаються за продовженням договорів оренди, якщо вони за цей час не розробили паспорти водних об’єктів і не вжили жодних заходів щодо цього, то такі договори не продовжуватимуться. Ці водні об’єкти будуть включені в перелік на паспортизацію, а потім – у перелік об’єктів, право оренди яких буде продано з публічних торгів. Нинішні орендарі мають зважати на той факт, що наявність паспорта водного об’єкта – обов’язкова умова для користування. Необхідно про це думати заздалегідь».

Раніше ми писали В Україні до кінця карантину регулюватимуть ціни на гречку, хліб та цукор

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Полтава нарада ОДА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі