На соціальний захист інвалідів в області цього року виділили 2,5 млн. грн.

Відкриваючи засідання круглого столу заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль визначив метою круглого столу, привернення уваги суспільства, органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому соціальної справедливості для всіх громадян.

Олександр Коваль визначив пріорити, які виносяться на обговорення круглого столу в наданні соціальних послуг особам з інвалідністю:

1. Спрямування спільних зусиль в напрямку тісної співпраці органів виконавчої влади, соціально відповідального бізнесу, профспілкових та громадських організацій по реалізації Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенцій про права інвалідів» на період до 2020 року».

2. Активне сприяння органів влади всіх рівнів, керівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності трудовій адаптації осіб з обмеженими фізичними можливостями на вільному ринку праці шляхом здійснення комплексу заходів, зокрема професійної підготовки, стимулювання працедавців до працевлаштування соціально незахищених категорій громадян на новостворені робочі місця, надання режиму найбільшої прихильності підприємствам, які використовують працю осіб з інвалідністю, надання інших видів технічної та фінансової допомоги підприємствам, що наймають працівників – інвалідів, спонукання працедавців до здійснення розумних мір для створення особам з інвалідністю належних умов праці.

3. Вдосконалення форм і методів роботи установ та закладів системи охорони здоров’я, освіти, праці та соціального захисту населення, зайнятості та трудової міграції, фізичної культури та спорту по питаннях соціальної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю, активного залучення до громадського життя та суспільних процесів.

4. Поширення органами охорони здоров’я, освіти та науки, у справах сім’ї та молоді, праці та соціального захисту населення, зайнятості та трудової міграції через засоби масової інформації серед осіб з інвалідністю, їх сімей та широких кіл громадськості найновіших даних про програми та послуги для осіб з інвалідністю, створивши відповідні рубрики, передачі тощо.

5. Проведення консультування з організаціями інвалідів при відпрацюванні органами влади питань, що стосуються проблем з інвалідністю, в ході розробки регіональних і місцевих комплексних та цільових програм.

6. Залучення громадських організацій інвалідів в якості експертів щодо доступності при проектуванні та прийнятті об’єктів соціальної інфраструктури.

7. Організація та підтримка органами масової інформації проведення інформаційних компаній, що стосується проблем осіб з інвалідністю та політики по відношенню до осіб з обмеженими можливостями, з акцентом на наявність осіб з інвалідністю рівних прав та обов’язків з іншими громадянами.

Розроблений проект обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, прийнята в розвиток Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів», який передбачає ряд конкретних заходів щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, які включають в себе надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, розвиток системи соціальних послуг, впровадження нових форм реабілітації та зайнятості, створення безбар’єрного середовища для людей з обмеженими можливостями та ряд інших.

На 2013 рік запланований обсяг фінансування даної Програми з обласного бюджету майже 2,5 млн. грн.

В області на обліку в органах соцзахисту населення перебуває 81,1 тис. осіб з інвалідністю, з яких 66,1 тис. інвалідів від загального захворювання та інвалідів з дитинства, 3,3 тис. постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 4,5 тис. дітей – інвалідів до 18 років.

Інтеграція людей з обмеженими можливостями у суспільне життя неможлива без забезпечення їх технічними засобами реабілітації.

На початок року для осіб з інвалідністю Полтавської області підприємствами – виробниками поставлено 1,5 тис. крісел колісних та 6,1 тис. інших технічних засобів реабілітації.

При терцентрах соціального обслуговування створено 33 пункти прокату засобів реабілітації.

За рахунок коштів місцевих бюджетів придбано 3,7 тис. одиниць засобів реабілітації і за минулий рік послугами пунктів прокату скористалось 2,3 тис. чоловік.

При територіальних центрах функціонують 34 відділення соціальної допомоги вдома, 34 відділення соціально – побутової адаптації, 32 відділення соціально – медичних послуг, 123 стаціонарних відділень для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян, 33 відділення надання адресної грошової та натуральної допомоги.

р
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10 переглядів в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
До участі в розмові запросили істориків, громадськість, студентів. Організатори заходу наголосили: круглий стіл носить винятково інформативний характер, такі відбуваються нині по всій Україні. Про історичне підгрунтя українського православ'я розповів кандидат історичних наук , доцент кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії ПНПУ імені Короленка  Юрій Вільховий:   - Як ми знаємо, Київська митрополія була однією з єпархій (округів) Вселенсь...
Суспільство
Цими днями стався ряд аварій на водогонах. Незручності, пов’язані з ремонтними роботами, відчули мешканці деяких будинків по вулиці Героїв АТО. Відновити нормальну роботу водогінних мереж планують орієнтовно протягом кількох днів. На вулиці Нижньомлинській, 5 прорвало чавунну трубу діаметром 200 мм. Глибина її залягання – майже 3,5 м. Причина аварії на цьому місці – перевищення терміну експлуатації труби.     – Цій трубі – понад піввіку. Звичайно, вона дав...
Суспільство
20 листопада по всій Україні розпочалася акція протесту організації «Авто Євро Сила». Власники авто на закордонних номерах перекривають траси державного значення з 3 вимогами: досиупні ціни на паливо, доступне для всіх розмитнення і якісні дороги. Але найголовніша претензія – висока вартість розмитнення авто навіть після прийняття дуже лояльного до «євробляхерів» закону, автовласники тепер вимагають виключити з формули вартості акцизу вік авто. Власники «є...
Суспільство
20-го листопада до Полтави приїздить містичний автобус-привид. Страхітливий транспортний засіб, яким, здається, ніхто не керує, зупиняється на Соборному майдані. Біля нього збираються працівники Національної поліції, полтавські школярі та жителі міста, яких зацікавив приїзд незвичайного автобуса. Їм усім пояснюють, що у Полтаві сьогодні нагородять найкращого водія України. А автобус-привид своїм виглядом символізує інших водіїв – безвідповідальних та неув...
Суспільство
Минулого тижня ми писали про ситуацію у центральному відділенні полтавської «Укрпошти». Там у довжелезних чергах з 30-50 людей нещасним клієнтам національного оператора доводиться годинами чекати, щоб отримати чи відправити свої посилки. При цьому, із 8 віконець відділення відправленнями займаються 1-2, тоді як інші працівники зрідка неквапливо приймають листи або продають марки. Ми звернулися до керівництва полтавської філії «Укрпошти» за коментарем таког...
Суспільство
Доки полтавці намагаються побачити на вулицях міста снігоприбиральну техніку і губляться у здогадках – де ж вона може прибрати сніг у даний момент?  - у Кременчуці все працює по-сучасному. На сайці місцевого КТП-1628 можна подивитись у режимі онлайн – де і яка техніка працює.  Навівши курсор миші на конкретну одиницю техніки, можна дізнатися інформацію: 1) якої марки автомобіль чи трактор; 2) якій організації належить; 3) яку роботу виконує: снігоприбираль...
Суспільство
Про це говорили  на засіданні   міської надзвичайної протиепідемічної комісії , що її провела заступник міського голови з гуманітарних питань  Людмила Бойченко.  Завідувач Полтавського відокремленого міськрайонного підрозділу лабораторних досліджень державної установи "Полтавський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" Олександр Горбань поінформував , що у  нинішньому  епідсезоні в Україні циркулюватимуть грип групи "А Мічіган"  ,   " А ...
Политические новости
Народный депутат Украины Вадим Новинский, вступая от имени фракции Оппозиционного Блока на брифинге в Верховной Раде, заявил: «Сопредседателем нашей фракции Юрием Бойко было подписано соглашение о сотрудничестве и о создании так называемой платформы «За життя - Оппозиционная платформа» вместе с Вадимом Рабиновичем, на которое он, Бойко, не имел абсолютно никаких оснований. У него не было полномочий. Ему никаких полномочий не давал ни политсовет нашей парти...
Суспільство
У місті в ніч із 19 на 20 листопада вперше у цьому осінньо-зимовому сезоні випала велика кількість снігу. Це, із зрозумілих причин, стало підставою для перенесення презентації снігоочисної техніки, яку планували провести біля "Екватора" о 10:40. За інформацією із міської ради, усю техніку кинули на розчистку міста. Станом на 10:00, принаймні у центрі Полтави вулиці прочищені. За інформацією із офіційного сайту Полтавської міськради, до розчистки задіяли 17...
Ця сторінка містить контент для дорослих. Підтвердіть, що Вам є 18.