• Головна
  • На соціальний захист інвалідів в області цього року виділили 2,5 млн. грн.
09:15, 22 лютого 2013 р.

На соціальний захист інвалідів в області цього року виділили 2,5 млн. грн.

Відкриваючи засідання круглого столу заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль визначив метою круглого столу, привернення уваги суспільства, органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому соціальної справедливості для всіх громадян.

Олександр Коваль визначив пріорити, які виносяться на обговорення круглого столу в наданні соціальних послуг особам з інвалідністю:

1. Спрямування спільних зусиль в напрямку тісної співпраці органів виконавчої влади, соціально відповідального бізнесу, профспілкових та громадських організацій по реалізації Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенцій про права інвалідів» на період до 2020 року».

2. Активне сприяння органів влади всіх рівнів, керівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності трудовій адаптації осіб з обмеженими фізичними можливостями на вільному ринку праці шляхом здійснення комплексу заходів, зокрема професійної підготовки, стимулювання працедавців до працевлаштування соціально незахищених категорій громадян на новостворені робочі місця, надання режиму найбільшої прихильності підприємствам, які використовують працю осіб з інвалідністю, надання інших видів технічної та фінансової допомоги підприємствам, що наймають працівників – інвалідів, спонукання працедавців до здійснення розумних мір для створення особам з інвалідністю належних умов праці.

3. Вдосконалення форм і методів роботи установ та закладів системи охорони здоров’я, освіти, праці та соціального захисту населення, зайнятості та трудової міграції, фізичної культури та спорту по питаннях соціальної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю, активного залучення до громадського життя та суспільних процесів.

4. Поширення органами охорони здоров’я, освіти та науки, у справах сім’ї та молоді, праці та соціального захисту населення, зайнятості та трудової міграції через засоби масової інформації серед осіб з інвалідністю, їх сімей та широких кіл громадськості найновіших даних про програми та послуги для осіб з інвалідністю, створивши відповідні рубрики, передачі тощо.

5. Проведення консультування з організаціями інвалідів при відпрацюванні органами влади питань, що стосуються проблем з інвалідністю, в ході розробки регіональних і місцевих комплексних та цільових програм.

6. Залучення громадських організацій інвалідів в якості експертів щодо доступності при проектуванні та прийнятті об’єктів соціальної інфраструктури.

7. Організація та підтримка органами масової інформації проведення інформаційних компаній, що стосується проблем осіб з інвалідністю та політики по відношенню до осіб з обмеженими можливостями, з акцентом на наявність осіб з інвалідністю рівних прав та обов’язків з іншими громадянами.

Розроблений проект обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, прийнята в розвиток Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів», який передбачає ряд конкретних заходів щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, які включають в себе надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, розвиток системи соціальних послуг, впровадження нових форм реабілітації та зайнятості, створення безбар’єрного середовища для людей з обмеженими можливостями та ряд інших.

На 2013 рік запланований обсяг фінансування даної Програми з обласного бюджету майже 2,5 млн. грн.

В області на обліку в органах соцзахисту населення перебуває 81,1 тис. осіб з інвалідністю, з яких 66,1 тис. інвалідів від загального захворювання та інвалідів з дитинства, 3,3 тис. постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 4,5 тис. дітей – інвалідів до 18 років.

Інтеграція людей з обмеженими можливостями у суспільне життя неможлива без забезпечення їх технічними засобами реабілітації.

На початок року для осіб з інвалідністю Полтавської області підприємствами – виробниками поставлено 1,5 тис. крісел колісних та 6,1 тис. інших технічних засобів реабілітації.

При терцентрах соціального обслуговування створено 33 пункти прокату засобів реабілітації.

За рахунок коштів місцевих бюджетів придбано 3,7 тис. одиниць засобів реабілітації і за минулий рік послугами пунктів прокату скористалось 2,3 тис. чоловік.

При територіальних центрах функціонують 34 відділення соціальної допомоги вдома, 34 відділення соціально – побутової адаптації, 32 відділення соціально – медичних послуг, 123 стаціонарних відділень для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян, 33 відділення надання адресної грошової та натуральної допомоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...