• Головна
  • У Полтаві вшанували Симона Петлюру
11:30, 23 травня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві вшанували Симона Петлюру

У Полтаві вшанували Симона Петлюру

З нагоди 141-ї річниці з дня народження Симона Петлюри та напередодні Дня Героїв в Полтаві поклали квіти до меморіальних дошок, якими увічнено видатного земляка. У заходах взяли участь громадські діячі, краєзнавці, в.о. міського голови Полтави Олександр Шамота, співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (представник УІНП в Полтавській області) Олег Пустовгар, наукові співробітники з Полтавського краєзнавчого музею ім.В.Кричевського, державні службовці з Департаментів культури, мистецтв і туризму та інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Спершу офіційна делегація відвідалаколишню вулицю Загородню. Тривалий час вона також носила ім’я більшовика і проросійського сепаратиста Артема, але в рамках декомунізаційних процесів була перейменована на честь Симона Петлюри. Три роки тому з ініціативи депутата міськради Юліана Матвійчука на місці, де знаходилася садиба Петлюр встановили меморіальну дошку. Цьогоріч вандали її зіпсували, тож зусиллями громадськості і ГО ветеранів російсько-української війни нещодавно встановили нову, яка має антивандальний захист.

Також поклали квіти й до меморіальної дошки на будівлі Полтавської державної аграрної академії ( раніше споруда Полтавської духовної семінарії, де з 1895 по 1901 рік навчався студент-семінарист Симон Петлюра - майбутній державний та громадсько-політичний діяч , очільник Української Народної Республіки.

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять відомого політичного діяча, військового, який на початку 20 ст. одним із основоположників боротьби за незалежність України. Нині, коли Україна, відстоює свої кордони на сході, треба пам’ятати таких людей, як Симон Петлюра. Він був лідером українського визвольного руху. Тому важливо згадувати та вшанувати пам'ять таких людей», – сказала журналістам заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

«Якби не ті перші визвольні змагання на початку століття, не та звитяжна боротьба за незалежність, то нам би навряд чи вдалось відновити цю ж державу вже наприкінці століття - в 1991 році. Адже шістдесятники, діячі Народного Руху спиралися на міцний історичний фундамент своїх попередників, які створили УНР і в непростих історичних обставинах захищали її від ворожих російських зазіхань. Однак сприйняття Симона Петлюри лише як військового діяча і як голови Директорії УНР було б неповним - це ще й журналіст, публіцист, блискучий літературний і театральний оглядач, а ще - прекрасний історик», - висловив думку в інтерв’ю телеканалам «Місто+» та ІРТ Олег Пустовгар. Він нагадав журналістам, що депутати Полтавської обласної ради ухвалили Програму розвитку культури в області, у якій окремим пунктом передбачено спорудження у Полтаві пам’ятника видатному земляку. «Пора визначатися з місцем встановлення, створювати журі і оголошувати конкурс серед митців», - прокоментував регіональний представник Інституту нацпам’яті.

Олександр Шамота і Катерина Рижеченко запевнили, що ведеться робота з встановлення пам’ятника Симону Петлюрі у Полтаві. Вже обрали кілька можливих локацій для реалізації проєкту.

Довідково: УІНП як центральний орган виконавчої влади підготував офіційні інформаційні матеріали, присвячені Симону Петлюріяк лідеру українського державотворення, організатору українського війська, діячеві, котрий став символом українського національно-визвольного руху. Читати на сайті УІНП тутhttps://bit.ly/3bSnss4

За матеріалами офіційних сайтів УІНП та Полтавської облдержадміністрації

#Петлюра #вшанування #дошка #квіти #пам'ять
Оголошення
live comments feed...