• Головна
  • У Полтаві патрульні записали на реєстратор порушення на перехресті та оштрафували водія (ФОТО, ВІДЕО)
17:30, 20 травня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві патрульні записали на реєстратор порушення на перехресті та оштрафували водія (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві патрульні записали на реєстратор порушення на перехресті та оштрафували водія (ФОТО, ВІДЕО)

На патрулювання ми вирушаємо із поліцейськими Дмитром Васильєвим та Ігорем Щербанем. Вони розпочали зміни о 19:00 і будуть чергувати до 7:00.

Для патрулювання у них є визначений квадрат у місті. Проте у разі потреби екіпаж можуть спрямувати у будь-яку точку Полтави. Четвертим членом екіпажу на цей вечір стає речник партрульної поліції Руслан Возниця, який пояснює колезі-журналісту незрозумілі моменти.

Виклики на номер 102 від диспетчерів потрапляють до чергового, а вже він скидає завдання патрульним. Так, проїжджаючи вулицею Соборності, екіпаж отримує повідомлення, що на вулиці Шевченка чоловік порушив режим самоізоляції. Поліцейські направляються за вказаною адресою. Попередньо зв’язуються із чоловіком по телефону. Він запевняє, що нікуди із квартири не виходив, просто додаток «Дій вдома» невчасно прислав йому запит.

Знаходимо потрібний будинок. Патрульні підіймаються ліфтом, знаходять квартиру. Чоловік дійсно вдома. Поліцейські перевіряють документи, бажають полтавцю не хворіти та вирушають далі.

-Періодично приходять такі повідомлення. Буває, що додаток дійсно невчасно присилає сповіщення. Або не розпізнає обличчя людини через маску, - пояснює Ігор Щербань.

Їдемо на вулицю Європейську. У цей час черговий передає інформацію про нещасний випадок на Леваді. Там вдома упав і отримав травму хлопчик. Про нещасний випадок до поліції повідомили із приймального відділення. Ігор Щербань телефонує до батьків дитини. Ті пояснюють, що хлопець впав з власної необережності, просто забився головою, від госпіталізації вони відмовилися, після отримання допомоги поїдуть додому.

-У такому випадку нам не потрібно виїжджати до лікарні. Але медики у всіх таких випадках обов’язково повідомляють поліцію, - пояснює патрульний.

Далі ми їдемо вулицею Європейською. Неподалік «Макдональдсу» патрульні помічають колону автівок, які вишикувалися у чергу та заблокували тролейбусу під’їзд до зупинки. Поліцейські зупиняються та прохають водіїв заїхати на парковку до торгівельного центру, аби не заважати громадському транспорту. Водії звільняють смугу.

Ми рухаємося вулицями Полтави. Увімкнутий реєстратор записує усе, що відбувається перед патрульним авто. У разі виявлення порушення правил дорожнього руху запис буде головним доказом при розгляді справи. Невдовзі журналісту вдається побачити, як це працює на практиці. Патрульний автомобіль рухається по вулиці Європейські у сторону центру міста. На перехресті із вулицею Сінною водій «Тойоти», що рухається попереду, із лівого крайнього ряду їде не ліворуч, як вказує знак, а прямо. Дмитро Васильєв вмикає звуковий та світловий сигнал із за кількасот метрів наздоганяє «Тойоту». Водій приймає уліво і гальмує біля узбіччя. Патрульний виходить із автомобіля, прямує до зупиненого авто. Перевіряє документи водія і пояснює йому, що той порушив правило. Чоловік не заперечує, але бажає ознайомитися із відеодоказом. Дмитро Васильєв скидає відео із реєстратора на планшет і демонструє водію відеозапис. Після цього виписує постанову про накладенню штрафу.

-У даному випадку ми маємо право накласти штраф. За подібне порушення він складає 255 гривень. За бажання водій може оплатити його на місці – у нас є термінал. У нього є 15 днів на оплату штрафу або оскарження його у встановленому порядку. Якщо за вказаний термін не сплатить – сума штрафу подвоїться. Як правило, водії сплачують, - пояснює Дмитро.

Спільне патрулювання журналіста та поліцейських триває близько двох годин. На завершення кореспондент іще встиг побачити наслідки бандитської розборки. Але про це ми розповідали у іншому матеріалі. Із патрульними ми домовляємось обов'язково продовжити спільну роботу. Тому чекайте наступних репортажів із вулиць Полтави на 0532.ua.

#поліція #Полтава #патрулювання #штраф #водій #перехрестя
Оголошення
live comments feed...