Зовнішня торгівля Полтавської області товарами та послугами у 2012 році

Обсяг експорту товарів та послуг області за 2012р. становив 3445,8 млн.дол. США і порівняно з 2011р. збільшився на 1,7%, імпорту – 2133,2 млн.дол. США і збільшився на 38,6%. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу області становило 1312,6 млн.дол. США.

Зовнішня торгівля товарами та послугами охоплює всі континенти світу, підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції товарами з партнерами зі 115 країн світу, послугами – зі 117.

За 2012р. обсяги експорту та імпорту товарів області становили відповідно 3404,4 млн.дол. США та 1973,2 млн.дол. США і збільшились порівняно з 2011р. на 1,4% та 45,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 1431,2 млн.дол. США.

Багаторічні взаємовідносини полтавських підприємств з партнерами з країн СНД визначають перевагу у зовнішній торгівлі товарами з цими країнами. Їм реалізовано 51,8% обсягу експорту товарів області, від них отримано 65,2% обсягу імпорту товарів.

Головними торговими партнерами області в експорті серед країн СНД були Російська Федерація, якій належало 30,2% у загальному обсязі експорту товарів області, Казахстан (9,1%) та Білорусь (7,5%).

У товарній структурі експорту до країн СНД поставки засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів склали 76,9%, машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання – 7,5%, готових харчових продуктів – 6,5%.

Серед країн ЄС у значних обсягах експортні поставки товарів здійснені до Австрії (7,6%), серед інших країн світу – до Китаю (10,1%). Експортовано до цих країн переважно мінеральні продукти.

У загальному обсязі експорту області у 2012р. найбільш вагомими були експортні поставки засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів і мінеральних продуктів, частка яких склала відповідно 43,2% та 34,9%.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту з країн СНД мали Казахстан (43,0%) та Російська Федерація (19,0%), з країн ЄС – Німеччина (4,7%), з інших країн світу – США (7,5%) та Китай (4,2%).

Із Казахстану імпортовано мінеральні продукти, з Російської Федерації – переважно недорогоцінні метали та вироби з них, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, мінеральні продукти, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, з Німеччини – машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, із США – засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, недорогоцінні метали та вироби з них, з Китаю – засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, недорогоцінні метали та вироби з них.

Основу загальної товарної структури імпорту області за 2012р. склали мінеральні продукти (48,6%), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (12,3%), машини, обладнання та механізми; електротехнічне 
обладнання (12,0%), недорогоцінні метали та вироби з них (6,9%), готові харчові продукти (5,8%).

За 2012р. обсяг експорту послуг області становив 41,4 млн.дол. США і порівняно з 2011р. збільшився на 26,3%, імпорту – 160,0 млн.дол. США і зменшився на 12,9%. Негативне сальдо становило 118,6 млн.дол. США.

Головним партнером області у зовнішній торгівлі послугами у 2012р. 
серед країн СНД була Російська Федерація, якій належить 16,8% у загальному обсязі експорту та 10,3% у загальному обсязі імпорту послуг. Підприємствам цієї країни надані переважно послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам, від них отримані послуги, пов’язані з державним управлінням, послуги готелів і ресторанів, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам.

Найбільші обсяги послуг серед країн ЄС надані Великій Британії (5,3% від загального експорту послуг області; переважно послуги транспорту та зв’язку) та Німеччині (4,3%; послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам), серед інших країн світу – Вірґінським Островам (Брит.) (24,9%; послуги транспорту та зв’язку) та Швейцарії (12,1%; послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам).

Основними країнами-партнерами в імпорті послуг серед країн ЄС були Велика Британія (39,6% від загального імпорту послуг області; переважно послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю), Данія (6,8%; послуги, пов’язані з державним управлінням) та Польща (4,3%; послуги в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам), серед інших країн світу –Швейцарія (13,3%; послуги, пов’язані з державним управлінням).

У загальному обсязі експорту області найбільшу питому вагу мали послуги транспорту та зв’язку (55,1%), в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам (16,0%), у сфері освіти (11,0%), в обробній промисловості (6,6%); імпорту – послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю (31,4%), державним управлінням (25,3%), в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам (22,1%), транспорту та зв’язку (7,5%).

Головне управління статистики у Полтавській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Пересуватися містом на великі відстані без громадського транспорту важко. Але така звична річ, як проїхати автобусом із пункту А до пункту Б іноді стає справжнім квестом для незрячих, нечуючих чи людей з порушеннями опорно-рухового апарату. Часто ці незручності виникають виключно через людський фактор, говорять організатори практичного семінару «Перевезення пасажирів, супровід та допомога маломобільним пасажирам у громадському транспорті». Тому й вирішили...
Суспільство
Заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ Олексій Чепурко разом з керівниками комунальних підприємств здійснили традиційний об‘їзд міста. Зокрема, перевірили стан ремонтних робіт, прибирання вулиць і дворів, зупинок громадського транпорту в мікрорайонах міста, ремонту тротуарів в авіамістечку. За результатами об’їзду комунальні служби мають прибрати сухе листя та гілки, вирівняти бордюри, прибрати та оновити дитячі майданчики на пров. Великому та вул....
Суспільство
У Полтаві майже немає зручного громадського транспорту, яким би могли їздити маломобільні полтавці. Лише в тролейбусах є пандуси, які розкладають водії і допомагають таким пасажирам. Автобуси пандусів не мають, але теж можна хоч якось їздити, маршрутки такого не дозволяють. Сьогодні на зупинці громадського транспорту “Корпусний парк” відбувся практичний семінар “Перевезення пасажирів, супровід та допомога маломобільним пасажирам у громадському транспорті”,...
Суспільство
Управління культури міськвиконкому готує до Дня міста низку цікавих розважальних заходів у всіх мікрорайонах міста. Загальноміські святкування розпочнуться пообіді коло Білої альтанки. Сюди кличуть усіх небайдужих полтавців та гостей міста прийти у вишиванках, щоб разом узяти участь в урочистій ході вулицею Соборності до Корпусного парку. Про деталі святкування та план проведення заходів сьогодні зранку розповіла начальник міського управління культури Лари...
Кримінал
Трагічний випадок стався у серпні 2018-го року у Котелевському районі на буровій підприємства «УСБК-1». Тоді із бурової висотою 4 метри впав помічник бурильника і отримав численні травми. Нещодавно прокат ура Полтавської області передала до суду обвинувальний акт стосовно бурильника підприємства, який порушив правила безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою. У ході слідства з’ясували, що бурильник не дотримався правил безпеки під час викона...
Суспільство
Сьогодні, 17-го вересня, на сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція за створення у місті пам’ятника художнику, живописцю та архітектору Василю Кричевському. Автор петиції – полтавець Олександр Масленко – пропонує розмістити пам’ятник біля краєзнавчого музею імені Кричевського або у парковій зоні неподалік від нього. Петиція поки що набрала 3 голоси із 250-ти необхідних для того, щоб її розглянули на комісії Полтавської міської ради. Нагадаємо, гол...
Кримінал
У Полтаві затримали групу осіб, яких підозрюють у облаштуванні нарколабораторії, виготовленні та збуті наркотиків. Продавали наркотичну «продукцію» за допомогою інтернет-месенджерів та, так званих, закладок. Викрили наркоторговців оперативники управління протидії наркозлочинам та слідчі поліції Полтавщини. Начальник поліції Полтавщини Андрій Замахін повідомив, що поліцейські вилучили обладнання для виготовлення наркотиків та вже розфасовані наркотичні засо...
Суспільство
16-го вересня на сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція за облаштування вело доріжки на «кам’янці», що по вулиці Небесної Сотні. Автор петиції – полтавець Станіслав Назаренко – пропонує облаштувати велодоріжку по вулиці Небесної Сотні від будинку №21 до будинку №53. У обґрунтуванні автор петиції пояснює, що через бруківку проїзд велосипедами по цій частині вулиці практично неможливий. Велосипедисти змушені їхати тротуаром, яким пересуваються пішо...
Пригоди
Пожежа сталася 16-го вересня близько 16:00 неподалік від сіл Руденківка та Пудлівка Новосанжарського району. Загальна площа лісового масиву – близько 200 гектарів. Була загроза, що вогонь перекинеться на населені пункти Пудлівка та Мар’янівка. На гасіння лісової пожежі виїхали підрозділи ДСНС із Полтави, Кременчука, а також Новосанжарського, Решетилівського та Козельщинського районів. Всього до ліквідації пожежі залучили 14 одиниць техніки та 48 працівникі...