Зовнішня торгівля Полтавської області товарами та послугами у 2012 році

Обсяг експорту товарів та послуг області за 2012р. становив 3445,8 млн.дол. США і порівняно з 2011р. збільшився на 1,7%, імпорту – 2133,2 млн.дол. США і збільшився на 38,6%. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу області становило 1312,6 млн.дол. США.

Зовнішня торгівля товарами та послугами охоплює всі континенти світу, підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції товарами з партнерами зі 115 країн світу, послугами – зі 117.

За 2012р. обсяги експорту та імпорту товарів області становили відповідно 3404,4 млн.дол. США та 1973,2 млн.дол. США і збільшились порівняно з 2011р. на 1,4% та 45,6%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 1431,2 млн.дол. США.

Багаторічні взаємовідносини полтавських підприємств з партнерами з країн СНД визначають перевагу у зовнішній торгівлі товарами з цими країнами. Їм реалізовано 51,8% обсягу експорту товарів області, від них отримано 65,2% обсягу імпорту товарів.

Головними торговими партнерами області в експорті серед країн СНД були Російська Федерація, якій належало 30,2% у загальному обсязі експорту товарів області, Казахстан (9,1%) та Білорусь (7,5%).

У товарній структурі експорту до країн СНД поставки засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів склали 76,9%, машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання – 7,5%, готових харчових продуктів – 6,5%.

Серед країн ЄС у значних обсягах експортні поставки товарів здійснені до Австрії (7,6%), серед інших країн світу – до Китаю (10,1%). Експортовано до цих країн переважно мінеральні продукти.

У загальному обсязі експорту області у 2012р. найбільш вагомими були експортні поставки засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів і мінеральних продуктів, частка яких склала відповідно 43,2% та 34,9%.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту з країн СНД мали Казахстан (43,0%) та Російська Федерація (19,0%), з країн ЄС – Німеччина (4,7%), з інших країн світу – США (7,5%) та Китай (4,2%).

Із Казахстану імпортовано мінеральні продукти, з Російської Федерації – переважно недорогоцінні метали та вироби з них, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, мінеральні продукти, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, з Німеччини – машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, із США – засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, недорогоцінні метали та вироби з них, з Китаю – засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, недорогоцінні метали та вироби з них.

Основу загальної товарної структури імпорту області за 2012р. склали мінеральні продукти (48,6%), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (12,3%), машини, обладнання та механізми; електротехнічне 
обладнання (12,0%), недорогоцінні метали та вироби з них (6,9%), готові харчові продукти (5,8%).

За 2012р. обсяг експорту послуг області становив 41,4 млн.дол. США і порівняно з 2011р. збільшився на 26,3%, імпорту – 160,0 млн.дол. США і зменшився на 12,9%. Негативне сальдо становило 118,6 млн.дол. США.

Головним партнером області у зовнішній торгівлі послугами у 2012р. 
серед країн СНД була Російська Федерація, якій належить 16,8% у загальному обсязі експорту та 10,3% у загальному обсязі імпорту послуг. Підприємствам цієї країни надані переважно послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам, від них отримані послуги, пов’язані з державним управлінням, послуги готелів і ресторанів, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам.

Найбільші обсяги послуг серед країн ЄС надані Великій Британії (5,3% від загального експорту послуг області; переважно послуги транспорту та зв’язку) та Німеччині (4,3%; послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам), серед інших країн світу – Вірґінським Островам (Брит.) (24,9%; послуги транспорту та зв’язку) та Швейцарії (12,1%; послуги транспорту та зв’язку, в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам).

Основними країнами-партнерами в імпорті послуг серед країн ЄС були Велика Британія (39,6% від загального імпорту послуг області; переважно послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю), Данія (6,8%; послуги, пов’язані з державним управлінням) та Польща (4,3%; послуги в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам), серед інших країн світу –Швейцарія (13,3%; послуги, пов’язані з державним управлінням).

У загальному обсязі експорту області найбільшу питому вагу мали послуги транспорту та зв’язку (55,1%), в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам (16,0%), у сфері освіти (11,0%), в обробній промисловості (6,6%); імпорту – послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю (31,4%), державним управлінням (25,3%), в операціях з нерухомістю, здаванням під найм та послуги юридичним особам (22,1%), транспорту та зв’язку (7,5%).

Головне управління статистики у Полтавській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Екологія
Новий тиждень почнеться в країні з холоду - місцями стовпчики термометрів 30 березня, в понеділок, опустяться нижче нульової позначки. Вдень прогнозується від плюс 3 до плюс 16 градусів, найтепліше буде на півдні країни, найхолодніше - у західному регіоні. Вночі очікується від мінус 1 до плюс 6 градусів. Про це пише гідрометцентр. Сніг можливий на заході, центрі і півночі України. На решті території - хмарно з проясненнями. В останній день місяця, у вівто...
Суспільство
Полтавське КАТП-1628 оприлюднило графік роботи Екобусу у квітні. Про це стало відомо з офіційного сайту підприємства. “Викинути ртутьвмісні відходи не можна. Все тому, що в ній міститься від 40 до 70 мг ртуті. Коли разом із побутовим (звичайним) сміттям такі лампи потрапляють на полігон, вони розбиваються. Випари ртуті забруднюють повітря, а коли ця речовина проникає в ґрунт, то отруює підземні води”, – розповідають у КАТП-1628. Нагадаємо, екобус у Полтаві...
Кримінал
За матеріалами Кременчуцького відділу поліції Полтавської області, учора, 29 березня близько 8.00 години під час профілактичних заходів "Нерест-2020" працівниками сектору водної поліції Кременчуцького відділу поліції спільно з інспекторами рибоохороного патруля Полтавщини на Сульській затоці загальнодержавного заказника "Сулинський" Кременчуцького водосховища в районі с.Шушвалівка Глобинського району був виявлений факт незаконного рибного промислу. Встанов...
Суспільство
Netflix щороку витрачає близько $8 млрд на виробництво контенту. Багатосерійні фільми, що випускає одна з найвідоміших медійних компаній, приковують до екранів мільйони людей у всьому світі. Ми обрали найкращі серіали Netflix, які допоможуть не нудьгувати під час карантину. У добірці – нові і старі роботи, адже ми враховували винятково рейтинги та відгуки глядачів, а не дату виходу багатосерійного фільму. 1. Картковий будинок. Головний герой Френсіс Андерв...
Суспільство
З наступного тижня розпочинаються щоденні онлайн-зустрічі з експертами тренінгового центру «Освіторії». По буднях о 18:30 всіх чекають на каналі «Освіторії» у YouTube. Всі трансляції відкриті, безкоштовні та будуть доступні безстроково. Життя і навчання під час карантину. Практичні поради психолога У вівторок 31 березня о 18:30 очільниця Професійної асоціації дитячих психологів України Катерина Гольцберг проведе вебінар на тему «Життя і навчання під час ка...
Суспільство
У Кременчуці, де виявили перший випадок захворювання на коронавірус, впроваджують посилені заходи з протидії розповсюдженню інфекції. До реалізації цих заходів задіяні всі оперативні служби – поліцейські, нацгвардійці, ДСНС, медики та комунальні підприємства, повідомляють в пресслужбі Нацполіції Полтавщини. – 28 березня проведено дезінфекцію за місцем проживання кременчужанки, в якої підтверджено діагноз захворювання на СOVID-19. Також проведено профілакти...
Суспільство
Коронавірус, який викликає COVID-19, постійно змінюється. Віруси множать себе і створюють більше версій самих себе. І, як рослини, тварини та бактерії, коронавірус постійно робить помилки у своєму множенні, а ці помилки призводять до мутацій – змін генетичного матеріалу дочірніх організмів порівняно з вихідним. Як інформує "ТСН" з посиланням на повідомлення "Popular Science", факт мутації вірусу лякає, але його зміна не означає, що він обов’язково стає неб...
Суспільство
Відсьогодні починає працювати новий стандарт медичної допомоги на коронавірусну хворобу. Від 29 березня в Україні госпіталізуватимуть лише коронавірусних хворих у стані середньої тяжкості та тяжкому. Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило у неділю, 29 березня, наказ про організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. Цим наказом затверджуються стандарти екстреної медичної допомоги та меддопомоги при коронавірусі....
Суспільство
Протягом 28 березня вогнеборці з підрозділів Полтавського гарнізону ДСНС України ліквідували 37 пожеж на відкритій території та 1 лісову пожежу. Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Полтавській області на своїй сторінці у Фейсбук. Горіння зафіксовані у містах Полтава, Горішні Плавні, Лохвиця, смт. Шишаки, Лубенському, Оржицькому, Котелевському, Полтавському, Миргородському, Кременчуцькому, Решетилівському, Козельщинському, Глобинському, Гадя...