Політехніка урочисто відзначила День науки

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося урочисте пленарне засідання 72-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів, та студентів університету

День науки – професійне свято всіх науковців України, започатковане Указом Президента у 1997 р., за ініціативи вчених, наукових установ, професійних спілок України, котре традиційно припадає на третю суботу травня.

Традиційно до Дня науки науково-педагогічний і студентський колектив Національного університету імені Юрія Кондратюка підбив підсумки фестивалю науки і презентував наукові здобутки за останній рік.

Відкрив конференцію ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», доктор економічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Володимир Онищенко.

«Цифрові технології зробили можливим, щоб майже 400 учасників пленарного засідання 72-ої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету приєдналась до урочистого підбиття підсумків фестивалю науки у залі Вченої ради онлайн. Це була довгоочікувана зустріч після двох місяців карантину!», – прокоментував ректор.

Академічну спільноту онлайн привітали академіки НАН і почесні професори нашого університету – голова Північно-східного наукового центру НАН та МОН України Володимир Семиноженко, Президент Національного центру «Мала академія наук України» Станіслав Довгий, заступник голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, заступник голови наглядової ради університету Вадим Стогній.

Уже багато років на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» діє філія Північно-Східного наукового центру НАН України. «З особливою радістю вітаю колектив і пишаюсь тим, що є почесним професором Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», – привітав Володимир Семиноженко – один з ініціаторів започаткування свята і нагадав цікаву історію, як була обрана дата для Всеукраїнського дня науки, і про дискусію з Борисом Євгеновичем Патоном, адже розглядалась ідея відзначати восени. – «Але ніщо так не асоціюється з наукою, яка лежить в основі розвитку суспільства, як весна і розквіт природи!»

«З великою радістю вітаю вас, колеги, з днем науки: Національний університет імені Юрія Кондратюка є осередком наукового та педагогічного руху на Полтавщині. Традиції, які були закладені видатними вченими та науковцями, такими як Михайло Остроградський, Микола Скліфосовський, Володимир Вернадський та Юрій Кондратюк, живуть і розвиваються в молодих науковцях та аспірантах», – від імені Президії НАН України привітав учасників урочистого засідання Станіслав Довгий.

Заступник голови Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки Вадим Стогній наголосив: «Я щиро пишаюсь тими досягненнями, які сьогодні має університет. Вважаю, що національний університет повинен бути науковим і мати у своєму складі видатних вчених та науковців».

Під час конференції більше 1500 науково-педагогічних працівників та студентів виступили з науковими доповідями, обговорили актуальні теми сучасної науки та презентували власні розробки. За результатами виступів надруковано збірник тез, який доступний в електронному форматі на офіційному сайті університету.

«Сила наукових традицій Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та вагомість наукових здобутків щороку надихає колектив на нові досягнення.

У нас є чим пишатись – університет без перебільшення є лідером в освітній і науковій галузях. Це підтверджує ефективність діяльності тих 10 загальновизнаних наукових шкіл, які діють на базі нашого університету і результатом діяльності цих наукових шкіл є як захисти кандидатських робіт, докторських дисертацій, так і розробка тих інноваційних продуктів, які комерціалізуються в реальному секторі економіки. Надзвичайно важливим є те, що університет співпрацює як з Національною академією наук України, так і з бізнесом, який є замовником послуг у сфері наукових досліджень і послуг.

За рейтингом Scopus університет посідає перше місце у Полтаві. Це також є підтвердженням ефективної наукової діяльності.

Переконаний, що усі заклади вищої освіти повинні здійснювати ефективну наукову діяльність, адже наука є показником забезпечення якості надання освітніх послуг», – зазначив ректор.

В університеті створено наукову екосистему та сформовано наукову інфраструктуру, зокрема діють 15 науково-дослідних лабораторій (у тому числі сертифікованих згідно вимог ДСТУ ISO 10012). Найбільш ефективну діяльність у 2019 році мали: випробувальний центр, науково-дослідницька лабораторія охорони праці та навколишнього середовища, ефективно діяли: науково-виробнича лабораторія промивальних рідин, лабораторія 3D-моделювання, проєктування і візуалізації нафтогазових технологій.

Проректор з наукової та міжнародної роботи, кандидат економічних наук, доцент, лауреат Премії президента України для молодих вчених Світлана Сівіцька презентувала наукову діяльність Національного університету імені Юрія Кондратюка:

«Наукова інфраструктура університету налічує 9 науково-дослідних лабораторій за технічним напрямом та 4 за суспільним. Хотілося б наголосити, що діяльність Національного університету імені Юрія Кондратюка спрямована на проведення науково-технічних досліджень, комерціалізацію наукових досліджень, інтеграцію до світового дослідницького простору, укріплення й розгалуження матеріально-технічної бази, підготовку наукових кадрів, наукової роботи молодих учених і студентів.

У 2019 році комерціалізовано наукових досліджень на 5,7 млн грн. Значна увага приділяється проведенню спільних наукових досліджень та наукових заходів із представниками промисловості, виробництва та бізнесу.

Університетом отримано 116 патентів на винаходи, корисні моделі та свідоцтв про реєстрацію авторського права.

Забезпечуючи зростання наукометричних показників університету, науковцями університету опубліковано: 502 публікації у виданнях, що індексуються у наукометричній базі Scopus (h-index 15) та 320 публікацій у виданнях, що індексуються у наукометричній базі Web of Science (h-index 13). Слід відзначити, що у 2020 році Національний університет імені Юрія Кондратюка у рейтингу університетів за показниками Scopus, посів перше місце серед закладів вищої освіти Полтавщини.

На базі університету плідно працює Полтавська філія Північно-Східного наукового центру НАН України та МОН України, 10 загальновизнаних наукових шкіл, Рада молодих вчених та єдина на Полтавщині стартап школа.

В університеті сформований якісний кадровий склад, серед науково-педагогічних працівників університету 10 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, 18 лауреатів Премії Президента України для молодих учених. У 2019 році за роботу «Конструктивне забезпечення надійності складних будівельних систем: безпековий аспект» 4-м молодим вченим університету присуджено Премії Президента України для молодих вчених 2019 року. Збільшено прийом на навчання на третій (освітньо-науковий) рівень. Середньорічний контингент аспірантів становить 83 особи.

В університеті діють три спеціалізовані вчені ради за 6-ма спеціальностями.

Студенти університету залучаються до наукових досліджень за різними формами: робота у наукових гуртках, науково-дослідницьких лабораторіях, участь у виконанні госпдоговірних та держбюджетних досліджень».

Керівники структурних підрозділів Національного університету імені Юрія Кондратюка виступили з доповідями про наукову діяльність навчально-наукових інститутів та факультетів.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» веде активну наукову діяльність, підтвердженням якої є численні перемоги студентів та викладачів університету у міжнародних програмах та конкурсах, діяльність наукових шкіл, патенти та наукові видання університету, стартапи та різні наукові заходи.

За успішну наукову діяльність відзнаками різного рівня нагороджені 85 науково-педагогічних працівників, 37 студентів отримали дипломи за перемоги в наукових конкурсах.

Потужна команда науково-педагогічних працівників університету забезпечує розвиток науково-технічної діяльності в контексті пріоритетних цілей та стратегічних завдань і вкотре високо оцінена за свої наукові досягнення – цього року 10 науковців нагороджені відзнаками Міністерства освіти і науки України

Сердечно вітаємо колектив університету з Днем науки та зичимо подальших наукових здобутків!

Політехніка навчання нагороди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Сьогодні, 21 жовтня, виконавчий комітет Полтавської міської ради підтримав рішення про старт опалювального сезону у Полтаві з 22 жовтня. Обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» розробило та погодило в органах місцевого самоврядування графік пуску котелень підприємства з початком опалювального періоду 2020-2021 рр. Адміністрація підприємства звертається до балансоутримувачів житлових будинків (у т.ч. відомчих, ЖБК, ОСББ), розташованих у м. Полт...
Суспільство
У Полтаві уже відзавтра, з 22 жовтня, розпочнеться опалювальний сезон 2020/2021 року житлових багатоквартирних будинків. Зокрема, вчасно підключать опалення і для мешканців 109-го мійкрорайону. Відповідне рішення про це було прийнято сьогодні, 21 жовтня, під час засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради.
Суспільство
З 20 до 31 жовтня буде закритий для відвідувачів Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. Про це повідомили на сторінці музею у Facebook. “У зв’язку з різким зростанням випадків захворювання серед населення області на коронавірусну хворобу СОVID – 19 та віднесенням Полтави до «червоного» рівня епідемічної небезпеки, відповідно до урядових постанов і рекомендацій МОЗу, музей зачинений для відвідувачів з 20. 10. 20. по 31. 10. 20”, – йдеться...
Суспільство
Сьогодні, 21 жовтня, відбулося засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради, яке провів секретар міської ради Олександр Шамота. На порядку денному було затверджено 15 питань. Серед яких ті, що стосуються соціальної сфери, земельних ресурсів та земельного кадастру, економіки, комунального майна, житлово-комунальної сфери та діяльності виконавчого комітету. Зокрема, прийняли рішення про виділення коштів за Програмою соціального забезпечення та соц...
Суспільство
Як правильно ставити позначки та писати порядковий номер кандидата в депутати у виборчому бюлетні 2020 пояснили у Центральній виборчій комісії. ЦВК затвердила роз’яснення щодо порядку заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Про це повідомляє відділ взаємодії із ЗМІ секретаріату комісії. Зокрема, в ухваленому документ...
Официально
Кандидат на посаду голови Лубенської об’єднаної територіальної громади Олег Соболєв вперше бере участь у виборах. Спонукали до цього очевидний занепад міста, професійний менеджерський досвід і приклад батька, колишнього мера Лубен Анатолія Миколайовича Соболєва. Про батька і свою мотивацію Олег Соболєв щиро розповів у Facebook. Земляки досі згадують його з вдячністю Я не двійник, не технічний кандидат і не просто однофамілець колишнього мера нашого міста А...
Суспільство
На автодорозі Гадяч-Опішня цього року уклали більше 7 кілометрів суцільного асфальту. Після завершення ремонтних робіт тут збудують майданчик під ваговий комплекс. Про це повідомляють на сторінці «Агентства місцевих доріг у Полтавській області» у соціальній мережі Facebook. При цьому на сторінці розмістили фото до та після проведення ремонту. Нагадаємо, раніше у Полтави завершили ремонт траси Київ-Харків. Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у ме...
Суспільство
На сесію зареєструвалося 27 депутатів. Загалом на порядку денному 55 питань. Переважно комунальні та земельні питання, зміни до регіональних програм. На початку засідання додали ще три додаткових питання. Депутатка Тетяна Паутова, зважаючи на онлайн формат сесії попрохала усих ввімкнути камери і називати своє ім’я та прізвище, інакше сесія не буде вважатися легітимною. Перше питання до змін у бюджеті , яке було докладно опрацьоване на комісіях, депутат Еду...
Спорт
Центральний матч 7-го туру чемпіонату України із футболу між полтавською «Ворсклою» та донецьким «Шахтарем» перенесли із Полтави до Олександрії. Як повідомили у пресслужбі полтавського клубу, через складну епідеміологічну ситуацію Дирекція УПЛ заборонила проводити матч на стадіоні імені Бутовського у Полтаві. Гру вирішили провести на стадіоні «Ніка» у Олександрії. Матч відбудеться 24-го жовтня о 14:00. Гра пройде без глядачів. Нагадаємо, після шести зігран...