• Головна
  • Міська рада відстоюватиме право громади розпоряджатись земельними ділянками міста
11:00, 15 травня 2020 р.
Надійне джерело

Міська рада відстоюватиме право громади розпоряджатись земельними ділянками міста

Міська рада відстоюватиме право громади розпоряджатись земельними ділянками міста

Полтавська міська рада подала 5 апеляційних скарг на рішення місцевого суду щодо визнання права власності на об'єкти майна за позовними заявами Приватного підприємства «Карсад 1». Про це повідомив заступник міського голови Іван Сватенко.

За словами заступника з юридичних питань викликають сумніви як правомочність встановлення об'єктів нерухомості за вказаними адресами, так і самі рішення місцевого суду щодо визнання права власності.

«Упродовж 2015-2018 років було прийнято 5 однакових за змістом рішень щодо визнання права власності на нерухоме майно за ПП «Карсад 1». Відтак на сьогодні місто втратило можливість розпоряджатися землею, яка належить громаді Полтави. Ми проаналізували документи і в нас є підозра, що вищевказане підприємство від самого початку порушило процедуру будівництва. За процедурою право власності на нерухоме майно може бути визнане виключно після введення його в експлуатацію, — зазначає заступник міського голови. — Втім, міська рада не надавала жодних дозволів на будівництво на цих ділянках. Крім того спірним є й саме визначення нерухомого майна, адже за цими адресами сьогодні знаходяться автопарковки. Але відповідно до цілої низки законів та постанови Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду, автостоянка не є об'єктом нерухомого майна», — зазначив Іван Сватенко.

Додає, що цікавим є й процес розгляду справ за позовами підприємства – загалом до суду було подано понад 20 позовних заяв, які за автоматичним розподілом потрапили до різних суддів. Але розглянуто лише 5. У всіх 5 випадках головувала одна й таж суддя. Полтавська міська рада, як фактичний розпорядник землі до розгляду справ не долучалася, а про рішення її не повідомляли.

З огляду на все вищевикладене, Полтавська міська рада подала апеляційні скарги по всіх п'яти випадках спірних земельних питань. Серед іншого в них йдеться про скасування рішень місцевого суду та повернення громаді міста можливості здійснювати контроль та управління цими земельними ділянками.

#Полтава #міська рада #земля #повернення #позов
Оголошення
live comments feed...