• Головна
  • Чому полтавці пересідають на велосипеди?
12:30, 14 травня 2020 р.
1
Надійне джерело

Чому полтавці пересідають на велосипеди?

Чому полтавці пересідають на велосипеди?

У світі набирає обертів популярність велосипедів. Це не тільки корисний вид пересування, він ще і допомагає не залежати від затримок іншого транспорту. Велосипед також допомагає економити, а навіть найбільш сміливі інженерні конструкції окупаються у термін до 5 років.

Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-1
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-2

Велосипед в Україні складно назвати найбільш популярним видом транспорту. Для цього є низка об'єктивних причин: відсутність інфраструктури, слабке законодавче та правове регулювання, вочевидь низький рівень культури учасників дорожнього руху. Як результат, якщо у Копенгагені, наприклад, на двоколісному безмоторному транспорті пересувається 45% жителів, то для Києва, а тим більше для всієї іншої України, статистика навіть не визначається.

Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-3
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-4
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-5
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-6
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-7
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-8
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-9
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-10
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-11

Втім останнім часом у Полтаві спостерігається помітна тенденція до змін – на дорогах усе частіше можна зустріти групу велосипедистів. Ми вирішили поспілкуватися з любителями даного виду пересування у Полтаві та дізналися, що у полтавців є навіть свої велосипедні клуби. Ось що з цього приводу розповідають наші респонденти.

- У Полтаві існують цілі велоспільноти – наприклад, це "Шалені равлики" (очолює Дмитро Шелест) та "ВелоПолтава" (Юрій Репало), - ділиться Марина Лебідь. – Особисто я почала їздити на велосипеді з минулого року, коли купила б/у велосипед з Європи. Спочатку їздила на велопокатеньки - це безкоштовні велоекскурсії від “ВелоПолтава” і групи "Мандруймо Полтавщиною". Юрій Репало розміщував інформацію у Фейбуці для всіх бажаючих. Таким чином, побувала на маршрутах "Полтавська Швейцарія", де дізналася цікаві речі про життя Скліфософського і побачила місця, де він жив на Яківцях і в Дендропарку, відвідала екскурсію "Сонцестояння" (ідоли в Дальніх Яківцях), дізналася багато цікавого про Симона Петлюру і УНР (побачила місця в Полтаві, пов'язані з цими подіями).

Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-12
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-13
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-14
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-15
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-16
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-17
Чому полтавці пересідають на велосипеди?, фото-18

Марина продовжує:

- Потім стала їздити з чоловіком, старшим сином і його другом досліджувати Полтавський район. Це зручно - щось нове відкрити, побачити красу природи і, звісно, гарне спортивне навантаження. У цьому році 70 км проїхали туди-назад - до чернечих печер і піщаників у Михайлівці. Через карантин лісом уже немає можливості подорожувати. А так велосипед – це дуже зручний вид транспорту - свіже повітря, спорт і не контактуєш з іншими людьми.

А ось чому обирає велосипед Світлана Оленець:

- Моя робота дуже близько, тому велосипед використовую лише для прогулянок. Виїжджаю на природу, також це непогане фізичне навантаження. У більшості випадків їжджу сама. Мені завжди подобалися прогулянки на велосипеді. Це чудово. Якесь відчуття легкості одержуєш під час їзди. Особливо цікавими подорожі стають саме на велосипеді. На жаль, за кордоном велосипедом я не подорожувала. Але знаю, що там кращі умови для велосипедистів. Особливо, в Норвегії. Навіть доріжки двосторонні. Звісно, хотілося би, щоб і у нас умови для велосипедистів стали кращими.

Раніше ми писали Чемпіонат України можуть дограти у Полтаві?

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#велосипедисти #велосипед #Полтава
Оголошення
live comments feed...