• Головна
  • Уряд просять пом’якшити карантин для церков
11:00, 14 травня 2020 р.
Надійне джерело

Уряд просять пом’якшити карантин для церков

Уряд просять пом’якшити карантин для церков

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій надіслала до уряду пропозиції щодо адаптивного застосування карантинних обмежень для релігійних організацій, йдеться на сайті ради 12 травня.

«Переконані, що ефективна діяльність церков і релігійних організацій щодо душпастирської опіки та задоволення релігійних потреб громадян є надзвичайно важливою з огляду на складні життєві обставини, в яких опинилися багато наших співвітчизників у зв’язку з пандемією COVID-19», – йдеться у заяві Ради церков.

Лист із пропозиціями був надісланий Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю 7 травня 2020 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед пропозицій: не забороняти літургії і обряди, якщо у храмі присутня одна людина на 5 метрів квадратних у масці з дотриманням дистанції і якщо богослужіння чи інший обряд проходять на відкритому повітрі. Також пропонується не поширювати вимогу обов’язкової самоізоляції по віку (60 років і більше) на священників і залучених до церковної служби осіб.

Довідково:

Кабінет міністрів запровадив карантин в Україні з 12 березня через загрозу COVID-19, наразі його продовжили до 22 травня.

Із запровадженням карантину в Україні влада заборонила масові заходи, в тому числі церковні. Втім, з 11 травня відбулося деяке пом’якшення карантинних обмежень, що однак не зачепило церкву та релігійні організації, де особливо в окремі дні спостерігається скупчення людей.

Більшість конфесій, щоб убезпечити своїх вірян від загрози зараження коронавірусом, з початком карантину почали відправляти літургії онлайн.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#церкви #карантин #вірус
Оголошення
live comments feed...