• Головна
  • Із засідання комісії щодо визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавства
13:00, 13 травня 2020 р.
Надійне джерело

Із засідання комісії щодо визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавства

Із засідання комісії щодо визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавства

Учора, 12 травня, у Полтавській міській раді, під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Федія, відбулося засідання комісії щодо визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавства.

Із засідання комісії щодо визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавс..., фото-1

Члени комісії розглянули питання щодо відшкодування збитків ТОВ «Полтавський ремонтно-механічний завод», що розташований за адресою: вулиця Буровиків, 6.

Із засідання комісії щодо визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавс..., фото-2

Як розповів начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Юрій Трегубов, рішенням позачергової четвертої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 14 грудня 2010 року Закритому акціонерному товариству «Полтавський ремонтно-механічний завод» оформлено право оренди земельної ділянки площею 46202 кв.м. за адресою: вулиця Буровиків, 6 для експлуатації та обслуговування виробничої бази строком на 5 років. Умови зазначеного рішення ЗАТ «Полтавський ремонтно-механічний завод» не виконав, договір оренди не уклав та на даний час користується земельною ділянкою без договору оренди землі.

— Листом від 20.02.2020 за №20 ТОВ «Полтавський ремонтно-механічний завод» повідомляє, що 2007 року підприємство зареєстровано як платник єдиного податку. Слід зазначити, що ТОВ «Полтавський ремонтно-механічний завод» не має права власності на землю за адресою: вулиця Буровиків, 6 та згідно статті 92 Земельного кодексу України не належить до підприємств, установ, організацій, що підпадають для оформлення права постійного користування, тому ТОВ «Полтавський ремонтно-механічний завод» не має підстав для сплати земельного податку, - розповів Юрій Тегубов.

За його словам, відповідно до інформації Головного управління ДПС у Полтавській області, за період з 12 травня 2017 по 11 травня 2020 року підприємством сплачена сума 107642, 39 (сто сім тисяч шістсот сорок дві гривні 39 копійок).

— Внаслідок користування зазначеною земельною ділянкою без правовстановлюючих документів, за період з 12 травня 2017 до 11 травня 2020, за виключенням березня 2020 (зміни до Податкового кодексу) відповідно до розрахунку та з урахуванням сплаченої суми збитки складають 1 378520,07 (один мільйон триста сімдесят вісім тисяч п’ятсот двадцять гривень 07 копійок).

На засіданні комісії були присутні і представники товариства, які, щоправда не вважають, що мають сплачувати збитки.

У свою чергу, Ігор Федій наголосив на тому, що власники все ж мають заплати громаді борги за заподіяні збитки та зазначив, що за результатами попередніх засідань щодо різних підприємств матеріали уже передали до суду:

- Ми продовжуємо практику роботи з боржниками. За результатами попередніх засідань комісії усі матеріали ми уже передали до суду. Бо, на жаль, боржники не мають великого бажання самостійно сплачувати заборгованість, шукаючи собі виправдання. Ну що ж, йтимемо іншим шляхом. І не дамо ошукувати полтавців.

Члени комісії затвердили та підписали акт нанесення збитків полтавській громаді. Далі його затвердять рішенням виконкому, після чого скерують до юридичної особи для добровільної сплати коштів. У разі ж якщо власники добровільно не відшкодують збитки, акт передадуть до суду.

За матеріалами прес - служби ПМР

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комісія #МПР #робота
Оголошення
live comments feed...