• Головна
  • На Полтавщині у День пам’яті та примирення померла легендарна визволителька
17:25, 8 травня 2020 р.
Надійне джерело

На Полтавщині у День пам’яті та примирення померла легендарна визволителька

На Полтавщині у День пам’яті та примирення померла легендарна визволителька

8 травня 2020 року у місті Кременчук померла 96-річна Валентина Трохимівна Камишнікова. Легендарна жінка, яка звільняла місто від нацистських загарбників, відійшла у інший світ у День пам’яті та примирення, напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Скорботну звістку повідомили на сайті Кременчуцької міської ради.

Валентина Камишнікова народилася 30 березня 1924 року у селі Низи Кременчуцького району. Після закінчення І курсу Кременчуцького медичного технікуму пішла добровольцем на фронт, де стала санінструктором 1049-го стрілецького полку. Воювала на Сталінградському, 2-му та 3-му Українських фронтах. Брала участь у обороні Москви, Корсунь-Шевченківській операції. Звільняла від нацистів Україну – у тому числі, рідний Кременчук, Молдову, Румунію, Угорщину, Австрію.

Була нагороджена орденами «Вітчизняної війни I ступеня», «Червоної Зірки», «За мужність», медалями «За відвагу», «За бойові заслуги», «За взяття Відня», «За взяття Будапешта» та іншими.

Після війни працювала на м’ясокомбінаті у Кременчуці. Після виходу на заслужений відпочинок у 1991-му році була активістом ветеранського руху міста.

«Валентина Трохимівна завжди користувалася повагою у людей. Її знали, любили, нею захоплювалися, з неї брали приклад. Смерть невблаганна, вона забрала не просто прекрасну людину, не просто легенду Кременчука, прекрасну жінку, але й кременчужанку з Великої літери – патріота свого міста. Не стало Валентини Трохимівни Камишнікової, але світла пам’ять про неї навічно залишиться в наших серцях. Кременчук і кременчужани глибоко сумують з приводу тяжкої непоправної втрати і висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Валентини Камишнікової», - йдеться у некролозі на сайті міської ради Кременчука.

Фото із сайту Кременчуцької міської ради та видання "Кременчуцький телеграф"

#Полтавщина #жінка #визволителька #війна #Кременчук
Оголошення
live comments feed...