• Головна
  • Сьогодні проходить марафон «Мир і війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі
12:00, 8 травня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні проходить марафон «Мир і війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі

Сьогодні проходить марафон «Мир і війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі

У День пам’яті та примирення, 8 травня, з 10:00 до 21:00 в ефірі телеканалів Прямий канал, «Еспресо» та 5 канал відбудеться міжнародний телемарафон «Мир і війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі.

Організатори проекту — Український ПЕН та Національний університет «Києво-Могилянська Академія».

Протягом дня українські та світові інтелектуали, громадські, політичні й культурні діячі у прямому ефірі розмовлятимуть про сучасні погляди на Другу світову війну, демократію і тоталітаризм, пам’ять про війну та виклики для Європи сьогодні.

Розклад телемарафону:

10:00 – 10:10 — Відкриття телемарафону

Учасники: Андрій Курков, Микола Рябчук, Олександр Сушко.

10:10 - 12:00 — «Сучасні погляди на Другу світову війну в Центрально-Східній Європі»

Ярослав Грицак (Україна), Рафал Внук (Польща), Емануеліс Зінґеріс (Литва), Олена Стяжкіна (Україна), Сергій Плохій (США), Леонід Фінберг (Україна) говоритимуть про суттєві зміни в пам’яті про Другу світову війну, які відбулися в країнах після падіння комуністичної системи, і особливо – після приєднання до ЄС, а в Україні – після Революції Гідності.

12:15 – 14:00 — «Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму»

Йосиф Зісельс (Україна), Оля Гнатюк (Польща), Мирослав Маринович (Україна), Галина Акерман (Франція), Адам Міхнік (Польща), Мустафа Джемілєв (Україна), Карл Шльоґель (Німеччина), обговорять роль наративу про Другу світову війну, пам’ять про перемогу над нацизмом, сталінські репресії й непокараність за злочини комунізму.

16:10 – 18:00 — «Війна і мир: культура»

Ахтем Сеітаблаєв (Україна), Тамара Горіха Зерня (Україна), Марюс Івашкавічус (Литва), Сергій Жадан (Україна), Ірина Цілик (Україна), Вікторія Амеліна (Україна), Сергій Лозниця (Україна) говоритимуть про те, яку роль відіграє пам’ять про Другу світову війну в творчості й культурі та про те, як творчість допомагає відверто говорити про факти, пам’ятати й осмислювати історичні події.

19:30 – 21:00 — «Друга світова війна, тоталітаризм та виклики для сьогоднішньої Європи»

Чи є місце для пам’яті про Другу світову війну в сучасній європейській і національній політиці? Який вплив мають події 1939-1945 років на сьогодення й демократичні цінності? Які висновки з подій Другої світової можуть стати у нагоді Європі, яка постала перед новими викликами: новими війнами, боротьбою з ворогом, боротьбою з пандемією?

Петро Порошенко (Україна), Курт Волкер (США), Дональд Туск (Польща), Андерс Фог Расмуссен (Данія) говоритимуть про Другу світову не тільки як про історичне минуле, але й як про застереження щодо майбутнього.

8 травня, з 10:00 до 21:00

Телемарафон «Мир і Війна» в ефірі телеканалів Прямий, Еспресо та 5 канал.

Трансляція також відбудеться на Facebook сторінці PEN Ukraine та YouTube-каналі Український ПЕН.

Організатори: Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу та Національний університет «Києво-Могилянська Академія». За підтримки: Благодійного фонду Порошенка і Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#трансляція #телемарафон #війна

Коментарі

Оголошення
live comments feed...