• Головна
  • Як на Полтавщині утилізуватимуть 600 тисяч курей, які загинули на кременчуцькій птахофабриці внаслідок аварії трансформаторної підстанції?
13:30, 6 травня 2020 р.
Надійне джерело

Як на Полтавщині утилізуватимуть 600 тисяч курей, які загинули на кременчуцькій птахофабриці внаслідок аварії трансформаторної підстанції?

Як на Полтавщині утилізуватимуть 600 тисяч курей, які загинули на кременчуцькій птахофабриці внаслідок аварії трансформаторної підстанції?

Близько 600 тисяч курей, які загинули на ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» внаслідок аварії трансформаторної підстанції, будуть утилізовані. Але робитимуть це поступово, в кілька етапів.

Надзвичайну ситуацію техногенного характеру та боротьбу з її наслідками обговорили на нараді у заступника голови Полтавської облдержадміністрації Євгена Грекова.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль повідомив причини загибелі птиці.

«Було вимкнено систему вентиляції. Фахівці Держпродспоживслужби виїхали на місце події й відібрали зразки проб. Інфекційної складової в загибелі немає. Птахи загинули внаслідок механічної асфіксії», – сказав Геннадій Пікуль.

Він зазначив, що нині ситуація ускладнюється. Минуло вже більше 3-х днів. Утилізувати утворену біомасу за один раз неможливо.

Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Венгер повідомив, що нині на підприємстві тимчасово підготували місця з бонітування птиці. Відведено ділянки землі, ізольовані поліетиленовою плівкою, де тимчасово буде захоронено біомасу.

Нині підприємство проводить роботу щодо укладення договорів на утилізацію. Також відбулося засідання районної комісії ТЕБ і НС.

Євген Греков зауважив, що нині укладено угоду з запорізьким заводом, який зможе забрати частину відходів. Але питання не може бути вирішено за день.

«Питання утилізації треба вирішити якомога швидше. Для нас безпека і здоров’я людей - понад усе. Ми не можемо допустити, щоб біомаса просочилася в ґрунтові води й завдала шкоди населенню», – сказав Євген Греков.

Наразі вже до підприємства направили два автомобілі, які вивозитимуть падіжну птицю. Загалом всю біомасу планують утилізувати протягом двох місяців.

Раніше ми писали На Полтавщині загинуло 600 тисяч курей внаслідок зупинки роботи вентиляційної системи

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#кури #утилізація #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...