• Головна
  • На Полтавщині завтра планують відкрити 4 ринки
21:15, 30 квітня 2020 р.
Надійне джерело

На Полтавщині завтра планують відкрити 4 ринки

На Полтавщині завтра планують відкрити 4 ринки

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області на засіданні розглянула питання про вимоги щодо профілактичних заходів протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках.

Комісія рекомендує райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об’єднаним територіальним громадам дозволити роботу агропродовольчих ринків лише за умов повного дотримання розроблених і затверджених Головним державним санітарним лікарем України протиепідемічних вимог. Зокрема, працівників і відвідувачів впускатимуть на ринок лише в масці чи респіраторі та після проходження температурного скринінгу. На кожному вході на ринок мають бути антисептики, контактні поверхні повинні дезінфікувати кожні три години. На ринку має бути не більше одного покупця на 10 кв. м. Також після робочого дня мають дезінфікувати всю територію ринку, а адміністрація має не допускати стихійної торгівлі.

«Уряд пішов назустріч, розуміючи, що продукцію потрібно реалізовувати. Всі повинні розуміти, що відкривається лише продуктова група, інших товарів там немає бути. Якщо будуть виявлені порушення, інспектори викликають органи Національної поліції, – пояснив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.– Давайте це сприймати, як перший крок виходу з карантину та послаблення карантинних заходів. Наступний етап, швидше за все, буде 12 травня».

Також має бути забезпечено постійне інформування відвідувачів агропродовольчого ринку про встановлені обмеження, яких необхідно дотримуватись, та заходи профілактики коронавірусної хвороби COVID-19. Відновлення роботи продовольчих ринків на території області можливе лише за умови дотримання операторами ринків постанови Кабміну.

«Деякі оператори ринку розуміють, що не в змозі виконати цю постанову й не планують відкриватися. Інші беруть час, щоб виконати вимоги. Завтра вся Держпродспоживслужба працюватиме. Наші інспектори оглядатимуть ринки», – сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

На Полтавщині зареєстровано 54 продовольчі ринки. Завтра роботу планують розпочати 4 ринки: в Лубнах, Гребінці, Миргороді та Котельві. Діяльність кожного ринку контролюватимуть 2 представники Держпродспоживслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринки #ОДА #карантин
Оголошення
live comments feed...