• Головна
  • У Полтаві влаштували наукові читання до Ювілею Миколи Зерова
18:30, 30 квітня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві влаштували наукові читання до Ювілею Миколи Зерова

У Полтаві влаштували наукові читання до Ювілею Миколи Зерова

Відбулися перші щорічні наукові (літературно-краєзнавчі) читання кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету ім. Короленка, присвячені 130-й річниці від народження Зінькова, науковця, поета-неокласика, жертви комуністичного режиму Миколи Зерова.

Програма читань була навдивовижу насиченою, виступили студенти та магістранти, викладачі та науковці Полтавського національного педагогічного університету (ПНПУ) Ганна Радько, Віра Мелешко, Галина Білик, Світлана Ленська. «Шкода, що карантин дещо порушив заплановані заходи, але сподіватимемось, що вони лише відтерміновані, але не скасовані. Але попри всі коронавіруси Полтава, зокрема кафедра української літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка, гідно вшанувала ювілей славетного земляка, талановитого поета, пристрасного публіциста, людини енциклопедичних знань, глибокого науковця і блискучого перекладача Миколи Зерова», – зазначила учасниця читань, професор ПНПУ Світлана Ленська.

У Полтаві влаштували наукові читання до Ювілею Миколи Зерова, фото-1

«Нагадаю, що з ініціативи Українського інституту національної пам'яті (УІНП) парламент схвалив Постанову про пам’ятні дати та ювілеї у 2020 році. Тож, 130-річниця з дня народження Миколи Зерова цьогоріч відзначається на державному рівні. Це перший захід з вшанування нашого видатного земляка, за що ми щиро вдячні кафедрі ПНПУ. Водночас, Північно-Східний міжрегіональний відділ УІНП впродовж року планує ще низку заходів: це і відеолекції фахівців-зерознавців, і показ документального фільму, і урочистості біля хати у Зінькові , де народився Микола Зеров і де йому встановлено меморіальну дошку», - заанонсував регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП за матеріалами ФБ-сторінки кафедри української літератури ПНПУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Читання #поезія #література
Оголошення
live comments feed...