Реклама
12:45, 23 квітня 2020 р.

Споживчий кредит

Реклама

Коли вам потрібно зробити велику покупку, а заощаджень не вистачає, логічним рішенням проблеми може стати споживчий кредит. На сайті https://www.creamcredit.lv/ruви дізнаєтеся, де його можна взяти та як оформити договір, щоб з часом він не перетворився на проблему.

Споживчий кредит - це гроші, які ви позичаєте у банку на покупку товарів та послуг для себе чи своєї родини. Споживчий кредит видають тільки фізичним особам, на організацію його оформити не можна. Крім того, існують споживчі позики, їх можна взяти в мікрофінансових організаціях (МФО), кредитних споживчих кооперативах та ломбардах. По суті, це те ж саме, що кредит, але умови позики можуть сильно відрізнятися від умов кредиту.

Споживчі кредити можна розділити за кількома ознаками:

-мета

Споживчий кредит можна взяти як на конкретну покупку - цільовий, так і без уточнення майбутніх витрат. Наприклад, якщо ви оформляєте кредит в магазині меблів або електроніки, банк перераховує гроші безпосередньо продавцеві - це цільовий кредит. Якщо ж ви берете кредит або позику і не звітуєте, на що його витратили, він вважається нецільовим. За цільовими кредитами ставки можуть бути нижче, особливо якщо це партнерська програма магазину і банку.

-забезпечення

Коли ви берете кредит на велику суму, банку зазвичай потрібні додаткові гарантії, що ви його повернете. Забезпеченням по кредиту часто буває застава, наприклад автомобіль чи інше майно, або порука інших осіб. Якщо ваша річ знаходиться в заставі у банку, ви можете продовжувати нею користуватися, але не можете продавати або дарувати її. Крім того, банк може попросити її застрахувати. Зате відсотки по кредитах із забезпеченням зазвичай нижче, ніж за незабезпеченими.

-по термінах

Розподіл за термінами у кредитів і позик зазвичай сильно відрізняється. Для МФО короткостроковою вважається позика до 30 днів («до зарплати»), а для банків короткострокові кредити - до року. Термін дуже сильно впливає на відсоток по кредиту та позики. Звичайно чим більше термін, тим нижче ставка, але не завжди - потрібно вивчати умови конкретної організації.

Які умови потрібно виконати для отримання кредиту?

Кожен банк, МФО або інша організація встановлюють свої правила. Наприклад, щоб отримати позику в ломбарді, досить показати паспорт і залишити в заставу щось цінне. Для споживчої позики в МФО зазвичай теж потрібен тільки паспорт, його можна навіть оформити онлайн. А банк, перш ніж видати вам кредит, особливо на велику суму, може виставити набагато більше умов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...