• Головна
  • Поминальні дні в Україні цьогоріч співпали з карантином через коронавірус
11:00, 26 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Поминальні дні в Україні цьогоріч співпали з карантином через коронавірус

Поминальні дні в Україні цьогоріч співпали з карантином через коронавірус

Поминальні дні в Україні традиційно відзначаються за тиждень після Великодня, але в різних населених пунктах свої дні для походів на кладовище для поминання покійних. Однак цьогоріч МОЗ, місцеві адміністрації, а також ПЦУ рекомендують перенести цей день на більш пізню дату через карантин.

Ці дні мають цікаву історію , звичаї та прикмети. Розповідає краєзнавець Ольга Олексієнко:

« - Радониця (по церковному), або як кажуть на Полтавщині Гробки, або Проводи, проходить з неділі по вівторок. У 2020 році це з 26 по 28 квітня. У Радониці переплелася величезна кількість християнських та язичницьких звичаїв. Скажімо, в цей час священник звершують поминальні молебні, а люди іноді влаштовують велелюдні застілля прямо на могилах, у тут вже немає нічого християнського».

Втім, цьогоріч пандемія стане на заваді поминальним дням – українцям рекомендують утриматися від візиту на цвинтар, у багатьох регіонах доступ до кладовищ буде заборонено. У ПЦУ перенесли Радоницю на 6 червня - батьківську суботу, що відзначається за день до Трійці. Таким чином, у храмах Православної церкви України відповідні богослужіння проводиться 28 квітня не будуть.

"Церква встановила, що релігійні традиції, які у нас є щодо відвідування кладовищ через тиждень після Пасхи, переносяться на 6 червня, на троїцьку поминальну суботу", - сказав спікер ПЦУ Євстратій Зоря.

За результатами соціологічних опитувань, в цьому році 38% українців мають намір поминати рідних вдома, приблизно стільки ж (36%) перенесуть відвідування кладовищ на час після карантину, ще 8% взагалі відмовляться від поминок в цьому році. А ось кожен десятий (10%) житель України за 10 днів до поминального тижня не визначився з тим, що він буде робити найближчими днями.

Читайте також: Закінчення навчального року відбуватиметься дистанційно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поминальні дні #карантин #кладовище
Оголошення
live comments feed...