• Головна
  • Сьогодні – день Чорнобильської трагедії
09:00, 26 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – день Чорнобильської трагедії

Сьогодні – день Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року техногенна катастрофа, спричинена вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, за лічені хвилини перетворила частину квітучого українського Полісся на зону відчуження.Чорнобиль – це незагойна рана України. Розвиток нашої держави, становлення її незалежності тісно пов’язані з боротьбою з наслідками Чорнобильської катастрофи, з долями мільйонів українців, які від неї постраждали.

Унаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено більше ніж 2300 населених пунктів, розташованих на території 12 областей. Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво в багатьох регіонах України та Білорусі, призвела до зниження виробництва електроенергії для потреб економіки. Істотні збитки було завдано сільськогосподарським і промисловим об'єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство. Але ніякими фінансовими розрахунками не виміряти людське горе, пов'язане зі смертю чи втратою здоров'я ліквідаторів аварії, із хворобами дітей, зі страхом згубних наслідків катастрофи.

Сьогодні – день Чорнобильської трагедії, фото-1

У 1986 р. було евакуйовано майже 116 тис. чоловік, унаслідок чого виникла проблема додаткового будівництва житла для переселенців. У 1986-1987 роках для них було збудовано близько 15 тис.квартир, гуртожитків для більш ніж тисячі чоловік, 23 тис. споруд, приблизно 800 установ соціальної та культурної сфери. Замість відселеного міста Прип'ять для персоналу Чорнобильської АЕС побудовано нове місто Славутич.

Всього у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь понад 600 тисяч осіб, з них з Полтавщини – понад 30 тис. офіцерів і солдатів строкової служби, пожежних, будівельників, міліціонерів.Нині в області проживають близько 20 тисяч громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 10,8 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

В області на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 20,1 тис. громадян, на яких поширюється дія Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, з яких 3,6 тис. громадян встановлено інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Сьогодні – день Чорнобильської трагедії, фото-2

У поточному році з обласного бюджету на соціальну підтримку учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадян потерпілих від Чорнобильської катастрофи, дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС затверджено 11,1 млн. грн., що на 12% більше в порівнянні з 2019 роком, в т.ч. 3,8 млн. грн. виділено на забезпечення безоплатними медикаментами для амбулаторного лікування та на безоплатне зубопротезування.

Враховуючи що в умовах сьогодення одним з актуальних питань є підвищення рівня медичного забезпечення, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено зміни до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, якими передбачено збільшити фінансування на пільгове медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Щорічно в рамках програми забезпечується виплата адресної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У квітні поточного року таку виплату отримають 1539 вдів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 3,9 млн. грн. Розмір виплати складає 2,5 тис. грн. на особу.

Сьогодні – день Чорнобильської трагедії, фото-3

Читайте також: У Полтаві вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильскій АЕС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чорнобильці #соцзахист #програма
Оголошення
live comments feed...