• Головна
  • « Порушників карантину наздоганяли гелікоптерами та дронами» - українка по ситуацію в Італії
14:00, 25 квітня 2020 р.
Надійне джерело

« Порушників карантину наздоганяли гелікоптерами та дронами» - українка по ситуацію в Італії

« Порушників карантину наздоганяли гелікоптерами та дронами» - українка по ситуацію в Італії

Пандемія коронавірусу у світі не збавляє обертів. Так, станом на 24 квітня були інфіковані 2, 726 млн людей на Землі. На першому рівні  за рівнем захворювання – США. Італія, яка до сьогодні утримувала сумну пальму першості, тепер на третьому місці. Наша колишня співвітчизниця Лариса Большакова – Польді розповідала у нашій попередній публікації, як розгорталися події на початку епідемії в Італії. Ми зв’язалися з нею, аби дізнатися, якою є ситуація на тепер. «Ми очікуємо на 4 травня. Саме тоді заплановано початок виходу з карантину» - говорить Лариса.

ЧАС Х ДЛЯ КРАЇНИ

Щоденний час Х для італійців – 18 година вечора, саме тоді оприлюднюють дані щодо перебігу епідемії. Скажімо, станом на вчора ми мали таку картину: кількість інфікованих Covid-19 збільшилася на 3021 випадки. 2922 пацієнти виздоровіли. 420 померли (найменше з 17 березня).

Вся Італія нині завмерла у очікуванні. 4 травня тут заплановано першу фазу виходу з карантину. Що це значить?

Понад 2 мільйони італійців повернуться на свої робочі місця. Це будівельники, ті, хто працює у легкій та харчовій промисловісті тощо. Кожен крок керівництво країни обговорює з медиками. При цьому всі вони стверджують: до повного подолання епідемії далеко і ніхто не виключає, що локально можуть бути повторні  спалахи. Якщо їх стане кілька – Італія знову перетвориться на суцільну червону зону. Важливий факт: у громадських місцях перебувати буде дозволено тільки у масках. У магазинах – ще і в рукавичках. Дозволять весіллля та похорони. Але з обмеженою кількістю людей. Діти зможуть  гуляти у парках та скверах. Але у супроводі лише одного з батьків. Повернення у школи до вересня не буде. Дитячі садки, вірогідно, почнуть працювати наприкінці серпня. Планують також на літо відкрити дитячі табори , щоправда, ніхто не впевнений, що цей план буде реалізовано.

НАУКОВЦІ ПІДБИВАЮТЬ ПЕРШІ ПІДСУМКИ ЕПІДЕМІЇ

Нині італійська ситуація з коронавірусом – предмет вивчення для науковців. Медики аналізують усі дані в намаганні дати відповідь на питання – чому країна так постраждала? Я колишній медик, тому представлю дещо і зі своїх спостережень.

Вважаю, що перше пояснення полягає у тому, що в Італії – найстаріше у Європі населення. До 7% - це люди, яким понад 80 років. Дехто помилково вважає, що це показник якісної медицини. Я з цим категорично не погоджуюся. На моє переконання, місцеве довголіття має кілька складових. По – перше, генетична спадковість. По друге – рухливий спосіб життя, соціальна активність місцевих пенсіонерів. Їхнє життя кардинально відрізняється від життя українських людей похилого віку. Вони багато їздять, зустрічаються з друзями на аперитиво, тощо. Ну і по – третє, це середземноморська система харчування. Не дарма ж вона визнана однією з найкращих у світі. Італійці вживають дуже багато овочів та фруктів, морепродуктів, молочних виробів ( при цьому майже ніколи не п’ють цільне молоко). Якщо це паста – вона виготовлена винятково з твердих сортів пшениці. Тобто, підкреслюю, справа точно не у місцевій медицині.

Зауважу, що у медичній галузі не бракує проблем. І саме це - головна причина таких трагічних результатів епідемії.  Про проблеми медицини місцева преса дуже багато про це говорила ще до епідемії. І проблеми ці схожі на українські – тотальна корупція, завищені ціни закупок обладнання тощо. Наведу ще такий факт: знаю немало прикладів, коли жителі Ломбардії у випадку серйозних проблем зі здоров’ям їдуть на лікування до австрійського Тіроля. Так, ви не побачите у Італії обідраних муніципальних лікарень, так, тут все осучаснено і порівнювати з Україною не коректно – але це не ідеальна модель.

Кілька років поспіль у італійській медицині займалися тим, що постійно скорочували штати і закривали лікарні. Нічого не нагадує? Скажімо, аби потрапити до вузькопрофільного фахівця, ви мусили чекати черги місяцями. Так, не перебільшую – саме по кілька місяців.

Оскільки все – таки левова частка хворих були люди похилого віку, зрозуміло, що переважна кількість мали хронічні недуги, які під час хвороби загострювалися. Тобто, дуже часто пацієнти не могли отримати комплексне обстеження – у кардіолога чи онколога , чи у пульмонолога. Сподіваюся, що епідемія стане уроком для усіх, і керівництво країни і керівництво медицини  зроблять відповідні висновки.

СВЯТКУВАННЯ ВЕЛИКОДНЯ НАГАДУВАЛО КАДРИ БОЙОВИКА

І все – таки любов до спілкування у італійців – непереборні. Святкування Великодня місцями нагадувало кадри бойовика. Карабінери (поліція) працювали з подвійним навантаженням. По всій країні ловили порушників карантину. Скажімо, на півдні , у Барі, веселу компанію розганяли з даху висотки за допомогою гелікоптера ( на даху жарили м’ясо і влаштували дискотеку). Інші  влаштували пікнік на узбережжі моря

Одного чоловіка наздоганяли у центрі Мілану. Полісмени виявилися безсилими, надто швидко він тікав, тому задіяли дрон і тільки за його допомогою спіймали порушника, аби вручити повідомлення про покарання. Про дуже смішний випадок розповіли у вечірніх новинах. На Сицилії карабінери, проїжджаючи повз салон краси, побачили, як перукар стриже клієнта. Вони одразу пішли туди, клієнт вистрибнув з крісла і прикинувся сантехніком, який зайшов поремонтувати неполадки у мережі каналізації.

Тому, коли читаю про порушників карантину в Україні, хочу сказати, що люди – вони скрізь майже однакові. Але все таки хочу, аби приклад Італії став наукою для українців. Нехай ця біда все ж таки омине вас. Будьте здорові!

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вірус #карантин #пандемія
Оголошення
live comments feed...