10:30, 15 лютого 2013 р.

Рейд по району

Рятувальники разом з пічниками та депутатами сільських рад проводили роз’яснювальну роботу з населенням

 Усього з початку року в Полтавській області виникло 146 пожеж, які нанесли матеріального збитку на суму більше 1,1 млн. гривень. У вогні загинуло 10 людей, 161 погорілець, з яких 16 дітей отримав травми різної ступені тяжкості.

Щотижня працівники Управління державної служби з надзвичайних ситуацій спільно працівниками держтехногенбезпеки проводять у житловому секторі області рейди по роз’ясненню населенню правил пожежної безпеки в побуті під час експлуатації електроприладів та пічних і газових пристроїв.

Днями подібний рейд пройшов у селі Абазівка Полтавського району. Цього разу працівники УДСНС проводили рейд спільно з представниками фірми, що займається муруванням, обслуговуванням та перевірками стану пічного обладнання та димарів та вентиляційних каналів будинків, а також за участю депутатів сільської ради. Спільними зусиллями робітники зазначених відомств намагалися попередити біду, звертаючи увагу громадян на проблеми з забезпеченням протипожежного захисту в житлових будинках. Рейдуючі проводили бесіди з жителями приватних будинків, рекомендували усунути ряд недоліків, які були виявлені через неправильне користування печей, газових плит та електрообладнання, роздавали інструкції щодо заходів пожежної безпеки у побуті та пам’ятки із зазначеними телефонами екстрених служб.

«Заходячи до будинків ми майже завжди бачили недоліки у влаштуванні опалювальних пристроїв. Одна із найпоширеніших порушень являється наявність так званих зонтиків на димоходах, - розповів виконроб бригади пічників Василь Минюк. - Також часто зустрічається неправильне влаштування вентиляційних каналів. У будинках з пічним опаленням ми радили господарям привести до ладу пічку, побілити та позамазувати на ній тріщини».

Ще Василь Минюк зазначив, що раніше люди часто, для влаштування опалення будинку, запрошували «самоучок», які віддалено знайомі із усіма правилами влаштування пічного чи газового обладнання, але останніми роками громадяни частіше стали запрошувати справжніх ліцензованих фахівців аби ті перевіряли прилади опалення їх будинків. А це означає, що люди стали більше замислюватися про власну безпеку, яку може гарантувати тільки робота, що виконана професіоналами.

Більшість людей з розумінням відносяться до таких методів роботи, вони уважно слухають поради рятувальників та пічників, консультуються з питань пожежної безпеки. Але є і інша категорія людей, яка сприймає такі подворові обходи негативно. За їх словами подібні рекомендації їм не потрібні і у них немає часу на досяжні розмови. Не насторожують їх і цифри пожежної статистики. Ці громадяни впевнені, що їх ніколи не спіткає таке нещастя, що може статися саме у їх будинку внаслідок власної неуважності, надмірної безпечності, халатності чи необережності.

«Ми сподіваємось, що громадяни прислухаються до наших закликів, - говорить начальник Управління ДСНС у Полтавській області Роман Кириленко. - Адже попереду нас знову очікує пониження температури, тож люди стануть із подвоєною активністю використовувати прилади опалення, аби зігріти свою домівку. Тому звертаємося до усіх жителів області із проханням виконувати поради рятувальників та подбати про власну безпеку, аби власне житло було не тільки теплим, а й безпечним».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...