• Головна
  • "Полтавські медики – і зокрема інтерни не залишаться без зарплат" – Віктор Лисак
15:00, 22 квітня 2020 р.
Надійне джерело

"Полтавські медики – і зокрема інтерни не залишаться без зарплат" – Віктор Лисак

"Полтавські медики – і зокрема інтерни не залишаться без зарплат"  – Віктор Лисак

Першого квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи. Він ознаменувався кількома резонансними ситуаціями. Зокрема, генеральна директорка обласної реабілітаційної лікарні у Дніпрі Інесса Шевченко у вівторок оголосила голодування. Своє рішення вона пояснила у соцмережах так:

« - Через реформу, яка розпочалася з 1 квітня, лікарі країни не матимуть заробітної плати. Зараз, якщо лікарні виплатили аванс, то на заробітну платню, за дуже маленьким винятком, грошей немає. Для того, наприклад, щоб медики Дніпропетровської області до кінця року отримували зарплату, треба 1 мільярд 330 мільйонів державної субвенції, а нашому регіону виділили 300 мільйонів, тобто в 4,5 рази менше».

Потім міністр МОЗ Максим Степанов заявив на брифінгу, що відтепер заробітна плата медикам – інтернам не передбачена. Однак, пообіцяв «Якось вирішити проблему».

Тому питання щодо  матеріального забезпечення полтавських лікарів поставили на брифінгу директорові департаменту ОДА Віктору Лисакові. Він відповів так:

« - Всі кошти отримали, зарплати теж є. Інтерни теж у нас зараховані до закладів, внесені до штату і отримають зарплату. Ми готувалися до другого етапу реформи. Обласний бюджет передбачив на це ресурси. НСЗУ надало на область 283 млн грн, а обласний бюджет на медицину виділив 570 млн грн»,- запевнив Віктор Лисак.

Втім, при цьому Віктор Лисак не заперечує – деякі заклади на Полтавщині закриють через малу кількість пацієнтів « А отже там просто неефективно витрачати кошти» - підкреслив посадовець.

Читайте також: Як в умовах пандемії коронавірусу працює третя Полтавська лікарня

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моз #лікарі #медицина
Оголошення
live comments feed...