• Головна
  • У І кварталі 2020 року до Полтавського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області подано на оплату листки непрацездатності на загальну суму 44,6 млн гривень
15:15, 21 квітня 2020 р.
Надійне джерело

У І кварталі 2020 року до Полтавського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області подано на оплату листки непрацездатності на загальну суму 44,6 млн гривень

У І кварталі 2020 року до Полтавського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській облас...

За оперативними підсумками упродовж січня-березня 2020 року роботодавцями подано до Полтавського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області заяви-розрахунки на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності за 12949 листками непрацездатності та на фінансування допомоги по вагітності та пологах за 376 листками непрацездатності на загальну суму 44,6 млн гривень.

Середньоденний розмір допомоги за лікарняними у І кварталі поточного року зріс на 11,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року та склав 304,17 грн проти 271,13 грн у січні-березні 2019 року. Збільшення розміру допомог пов’язане із зростанням середньої заробітної плати по країні.

Дозмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин. Зазначене матеріальне забезпечення виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності застрахованої особи (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від від 5 до 8 років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років;

5) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018.

Окрім того, матеріальне забезпечення в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) надається офіційно працевлаштованим жінкам за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається в разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді. Крім того, жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності терміном на 180 календарних днів.

Полтавське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #соцдопомога #виплати #фінансування #фонд
Оголошення
live comments feed...