• Головна
  • Що дивитися під час карантину: історико-краєзнавчий відеопроєкт ОДА й облради «Поборники незалежності. Полтавщина»
16:30, 21 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Що дивитися під час карантину: історико-краєзнавчий відеопроєкт ОДА й облради «Поборники незалежності. Полтавщина»

Що дивитися під час карантину: історико-краєзнавчий відеопроєкт ОДА й облради «Поборники незалежності. Полтавщина»

Серія короткометражних документальних фільмів «Поборники незалежності.Полтавщина» ‒ це історія боротьби за Україну, за краще майбутнє для наступних поколінь.

Проєкт ініціював і реалізував спільно з ОДТРК «Лтава» у 2014 році тодішній керівник Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації (нині регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області) Олег Пустовгар. Він тоді запросив до участі знаних науковців - кандидатів історичних наук Віктора Ревегука і Надію Кочергу (вічна пам'ять і царство Небесне), професора-літературознавця, ректора ПНПУ Миколу Степаненка, заслуженого працівника культури України, архівіста Тараса Пустовіта, професорок-історикинь Ірину Петренко і Людмилу Бабенко, кандидатку історичних наук Тетяну Демиденко, голову крайової «Просвіти» ім. Т.Шевченка Миколу Кульчинського, кандидата педагогічних наук Наталію Пусепліну, кандидаток філологічних наук Віру Мелешко і Ганну Радько. Продюсер проєкту ‒ Наталія Іванченко. Безпосередньо над стрічками працював талановитий творчий колектив журналістів, операторів, комп’ютерних графіків: Олена Шарбенко, Сергій Блавацький, Аліна Кваша, Інна Дідик, Оксана Гордійко, Андрій Кадук, Дмитро Старіков.

Тож, за кошт обласного бюджету за підтримки обласної ради в рамках програми розвитку інформаційної сфери та коштомтелеканалу «Лтава» створили 22 короткометражних документальних фільми . Це долі героїв, які народилисянаПолтавщині або життя котрих пов’язанез нашим краєм.

Це і військові, і громадські й політичні діячі, і поети, і журналісти, і науковці, і письменники.

«Видатні українці, наші земляки, яких нам у 2014 році вдалося увічнити у документалістиці, є символами духу українського народу, його мужності і незламності. Нині , як ніколи потрібно через ось такі проєкти доносити історичну правду, наш український погляд на нашу українську історію! Вже очевидно: вкотре в нашій історії агресивна імперська Московія на чолі із новітнім царем-імператором Владіміром Путіним за будь-яку ціну прагне знищити українську незалежність, хоче не випустити Україну із своїх ведмежих лап. Більшість цих звитяжців ще тоді чітко усвідомлювала – Росія – це наш споконвічний ворог і поневолювач. Відтак, у сьогоднішній складний час , коли триває російсько-українська війна , мегаважливо згадувати українських героїв і надихатися їхніми вчинками», - наголосив Олег Пустовгар.

За матеріалами північно-східного  міжрегіонального відділу УІНП

Читайте також: 133 роки тому народився Іван Кавалерідзе

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#афіша #заходи #культура
Оголошення
live comments feed...