• Головна
  • Полтавські лікарі наголошують: карантин – не перепона для вакцинації
18:30, 21 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Полтавські лікарі наголошують: карантин – не перепона для вакцинації

Полтавські лікарі наголошують: карантин – не перепона для вакцинації

6-річна Даринка з мамою прибули до поліклініки зранку. Сьогодні у них вакцинація. У кабінеті щеплень дівчинка допомагає звільнити руку для уколу. Нарешті шприц готовий, медсестра обробляє ваткою місце ін'єкції. Даша відвертається й зіщулюється. Неприємна процедура займає лічені секунди.

Даша зізнається, що не боліло зовсім, але було страшнувато. Каже, що для сміливості по дорозі до поліклініки мама купила їй жуйку і печиво. «Мені робили щеплення від жовтухи, щоб я не захворіла на гепатит А», – пояснює впевнено. Всі назви й терміни для дитини звичні, адже її мама – дитячий лікар-імунолог консультативної поліклініки КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» Ольга Бастаногова.

Ольга Вазгенівна розповідає: «І Даринка, і старший син, 10-річний Кирило, вакцинуються від народження. Згідно з національним Календарем, щеплення починаються вже на першу добу життя – від гепатиту В. У 3-5 діб – проти туберкульозу. Далі вакцинація проводиться у 2, 4, 6 місяців, у рік, 18 місяців, 6, 14, 16 років. Дорослим – у 26 років і потім через кожні наступні 10 років. Порушення Календаря щеплень у нас, звісно, були, але хіба що на тиждень-два, до моменту одужання від ГРВІ. Бо що раніше, правильніше буде проведена вакцинація, тим надійніший виробиться захист від хвороб на все подальше життя. Але сьогодні ми зробили щеплення поза Календарем. Гепатит А – це важка хвороба, що в народі називається жовтухою або хворобою Боткіна. Передається через воду та брудні руки. Тому я захищаю своїх дітей – навіть в умовах карантину. Крім того ми всією родиною щороку вакцинуємося від грипу. І усіх громадян закликаємо робити щеплення».

Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає на тому, що жодні карантинні заходи не повинні завадити вакцинації. Усі поліклініки, амбулаторії мусять знайти спосіб розмежувати потоки пацієнтів: або відкрити інший вхід для здорових дітей, або вакцинувати їх у вихідні дні й таким чином унеможливити інфікування.

«Припиняти вакцинацію в період пандемії не можна, щоб не допустити в цей час ще й спалаху вакцинокерованої інфекції», – наголошує лікар-імунолог Ольга Бастаногова. Для отримання вакцинації звертайтеся до сімейного лікаря.

За матеріалами Прес – центру ДОЗ

Читайте також: Вікторія Лоза розповіла, що придбано для потреб медицини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моз #лікарі #медицина
Оголошення
live comments feed...