• Головна
  • Як займатися йогою в домашніх умовах: практичні поради від полтавського інструктора з хатха-йоги
18:00, 19 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Як займатися йогою в домашніх умовах: практичні поради від полтавського інструктора з хатха-йоги

Як займатися йогою в домашніх умовах: практичні поради від полтавського інструктора з хатха-йоги

Одним з найефективніших способів підтримки фізичного та ментального здоров’я є заняття з йоги. Що включають в себе як фізичні вправи так і техніки дихання та медитації. Приємним бонусом таких занять є чудове самопочуття та здоров’я, гарний настрій, керування власним емоційним станом, відчуття рівноваги як всередині себе, так і з навколишнім середовищем. Йога – це природний спосіб боротьби зі стресом, покращення імунітету та запорука позитивного настрою.

Зберігати спокій та хороший настрій особливо актуально зараз, під час карантину, в умовах невизначеності та поганих новин по телевізору, які впливають на емоційний стан. Ми поспілкувалися з інструктором з хатха-йоги студії «САТТВА. Полтава» - Дар’єю Дяченко та в ексклюзивному інтерв’ю, яке вона дала нашому виданню дізналися, як і для чого потрібно опанувати практики з йоги та навчитися правильно дихати.

Як займатися йогою в домашніх умовах: практичні поради від полтавського інструктора з хатха-йоги, фото-1
Як займатися йогою в домашніх умовах: практичні поради від полтавського інструктора з хатха-йоги, фото-2

- Залишаючись вдома, йогою можна займатись в знайомій для себе обстановці та разом зі своїми рідними. Адже йога – це універсальна практика, вона підходить усім, - говорить Дар’я Дяченко. - Виконуючи навіть зовсім декілька нескладних вправ та спостерігаючи за власним диханням та самопочуттям ми можемо концентрувати увагу всередині себе, заспокоїти розум, думки, та з легкою посмішкою на обличчі настроїти себе на чудовий день та сонячний настрій. Головне – це бажання займатися. Позитивний ефект відчувається уже після першого ж заняття. Але, звісно, чим більше часу ми приділяємо на йогу тим ефект сильніший. Заняття навіть по 10 хвилин але кожного дня неодмінно принесуть тривалий позитивний результат.

Як займатися йогою в домашніх умовах: практичні поради від полтавського інструктора з хатха-йоги, фото-3

Дар’я Дяченко ділиться:

- Універсальним та улюбленим комплексом вправ серед йогів є Сурья Намаскар (Привітання Сонцю). Для пошуку внутрішнього балансу також важливо зосередити увагу на диханні. Так, наприклад, сидячи з прямою спиною та дихаючи плавно та повільно, поступово вирівнюючи вдих та видих, людина заспокоюється та позбавляється стресів, з легкістю налаштовуючись на щось приємне та радісне. Займайтеся йогою та частіше посміхайтесь!

Ось такою технікою дихання "Наді Шодхана" пранаяма поділилася Дар’я Дяченко:

Сядьте зручно з прямою спиною, прикрийте очі та декілька хвилин прослідкуйте ваше дихання.

Потім піднесіть праву руку до обличчя та зробіть плавний глибокий вдих лише лівою ніздрею, прикривши при цьому великим пальцем правої руку праву ніздрю.

Після вдиху перекриваємо середнім пальцем правої руки ліву ніздрю, та робимо плавний видих лише через праву ніздрю.

Залишаючи ліву ніздрю прикритою, плавно робимо вдих знову правою ніздрею. Та видихаємо через ліву , попередньо прикривши праву. Повторюємо вправу декілька разів, не забуваючи перекривати ніздрю після кожного вдиху, поступово чередуючи вдих то лівою ніздрею, видих - правою. Вдих - правою, видих - лівою.”

Декілька вправ йоги для активації всього організму від Дар’ї Дяченко:

1.Випряміться стоячи, стопиразом, долоні складітьодна до одної на рівні грудної клітини. Потягніться, спрямовуючи вгору свою верхівку. Дихання повільне та глибоке, не затримуйте дихання.

2. Наступна вправа полягає у прогибанні хребта в його верхній частині. Руки (з вдихом) тягнуться догори, а спина поступово прогинається назад, задіюючи при цьому все тіло (слідом за руками відбувається і витягування ).

Прогин треба робити поступово та акуратно, уникаючи будь -яких неприємних відчуттів в поясниці.

3. Плавний передній нахил робиться на видиху, голова прагне дістати колін. Коліна згинаємо так, щоб живіт лежав на стегнах та намагаємось тримати прямою спину. Долоні або кладуть на підлогу, або ж ними охоплюються ноги.

4. Наступна вправа це бокове витяжіння. З позиції прямо стоячи фіксуємо таз в одному положенні, стопи на рівень з тазом, та піднявши пряму ліву руку догори поступово нахиляємо корпус вправо, відчуваючи як витягується весь лівий бік. Аналогічно тягнемось в іншу сторону, витягуючи весь правий бік, попередньо піднявши догори пряму праву руку .

5. Повернувшись в положення прямо стоячи, крокуєте правою ногою назад, ставлячи стопу на носок, опускаєте таз та згинаєте ліве коліно так щоб воно було на одному рівні з лівою п'ятою, випрямляете спину і тягнетеся вгору головою. Руки повільно підіймаємо через сторони догори .

Аналогічно повторюємо вправу в іншу сторону, крокуючи назад лівою ногою.

Раніше ми писали Як змінилося життя полтавців на карантині – думка молоді

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #йога #карантин #поради
Оголошення
live comments feed...