• Головна
  • Шамота: напрацювали для Кабміну низку бюджетних рішень
Партнерський матеріал
19:00, 8 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Шамота: напрацювали для Кабміну низку бюджетних рішень

Партнерський матеріал
Шамота: напрацювали для Кабміну низку бюджетних рішень

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота повідомив, що за підсумками наради з Президентом Володимиром Зеленським прийнято низку важливих для місцевого самоврядування рішень. Зокрема вже на четвер 9 квітня заплановане засідання мерів обласних міст і очільників облдержадміністрацій із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. На порядку денному питання бюджету. Адже в умовах карантину, говорить Олександр Шамота, місцеві бюджети недоотримують левову частку надходжень.

— Міста і місцеве самоврядування сьогодні на передовій боротьби із COVID-19. Ви в Асоціації Міст України зібрали та узагальнили питання керівників обласних центрів до Прем’єра. Пропозиції від Полтави ми також передали і нардепам Андрію Бобляху та Дмитру Нальотову. Вони прості їх не складно запам’ятати. Сьогодні важливо зберегти баланс бюджету міста. Відтак ми просимо: по-перше, залишити на місцевому рівні 249 млн грн вилучень з бюджету міста до держбюджету , і по-друге, профінансувати НСЗУ 300% надбавку лікарям, задіяним у боротьбі з Covid-19. Крім того, згідно з наказом Мінсоцполітики №145 від 2003 року доплати за участь у боротьбі з інфекційними захворюваннями мають отримувати не тільки лікарі, що працюють з інфікованими, а й інші працівники медзкаладів, наприклад водії. Наразі треба забезпечити і його виконання. Крім того ми просимо Кабмін прийняти порядок передачі комунального майна громад в оренду. Через його відсутність місцеві бюджети вже сьогодні щодня втрачають кошти, — зазначив Олександр Шамота.

Нагадаємо, що раніше очільникам обласних центрів та Асоціації міст України вдалося переконати Парламент не переносити збори з акцизу на пальне в державні бюджети, а залишити їх на місцях. Пізніше АМУ зверталася до Президента з проханням відкликати закон Про внесення змін до Конституції щодо реформи децентралізації. Обидва рази керівництво держави задовольнило всі вимоги Асоціації міст України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шамота #місто #проекти
Оголошення
live comments feed...