08:30, 6 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні – переддень Благовіщення. Чого не можна робити у цей день?
Свята і пам’ятні дні 6 квітня
1. Міжнародний день спорту на благо розвитку та світу.
Цей день прийняли в 2013 році Генасамблея ООН одноголосно. Скорочено його називають Міжнародним днем спорту. Серед спонсорів: Білорусь, Росія, Румунія, Казахстан, Македонія, Сербія, Грузія. Всі витрати для цього дня покриваються тільки за рахунок добровільних внесків членів ООН. У цей день у багатьох країнах жителі беруть участь у різних спортивних змаганнях, проводять 10-кілометрові забіги і марафони, грають у спортивні ігри, беруть участь у велосипедних перегонах і, звичайно, проводять освітні заходи.
2. Всесвітній день настільного тенісу.
Це свято дуже молоде, його почали відзначати тільки в 2015 році, але він вже став дуже популярний у всьому світі. Ініціатор цього свята – Міжнародна Федерація настільного тенісу. Його створили, щоб популяризувати цей спорт, просувати його в різних країнах, об’єднати людей, які захоплюються настільним тенісом. А проводять свято саме в цей день, тому що сьогодні ще й Міжнародний день спорту.
3. День династії Чакрі.
Кожен рік цей день відзначають в Таїланді, а створений він в честь заснування династії Чакрі, яка править ще з 1782 року. В цьому році Буддха Йодфа Чулалоке або як його ще називають Рама I проголосив себе королем. Династію Чакрі занесли в Книгу Рекордів Гіннеса, тому що вона є найбільш долгоправлячої династією з існуючих.
Православні свята:
1. Седмиця 4-я Великого посту, Хрестопоклонна. Поминання покійних.
2. Предпразднство Благовіщення Пресвятої Богородиці.
3. Святкування ікони Божої Матері «Тучна Гора».
4. Триває Великий піст.
Іменини 6 квітня відзначають: Артемій, Вільям, Володимир, Захарія, Катерина, Мартін, Петро, Пол, Степан.
6 квітня шановується пам’ять святих Якова і Захара. Цей день також присвячений підготовці до великого свята Благовіщення.
Що це за день – переддень Благовіщення?
Свято Благовіщення – встановлене, як спогад про те, що архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про зачаття і народження сина Божого Ісуса Христа. Кожен рік воно святкується 7 квітня, а напередодні дня називається переддень Благовіщення.
Також православні шанують пам’ять ченця Захарія отвір і преподобного Захарії Печерського, святителя Артемія, мучеників Стефана і Петра Казанських, преподобного Якова та ін.
Католики згадують валлійського святого Бріхана, ченця Петра Веронского, Папи Римського Целестина I, блаженної Катерини Палланскої і ін.
Обряди й традиції цього дня
До великого свята на Русі готувалися з усією серйозністю. Зранку господині приймалися всі прати, чистити, мити і прибирати. Завтра цими справами займатися категорично заборонено. Адже на Благовіщення навіть найменша робота вважається великим гріхом.
У переддень Благовіщення підлогу в будинках мили не просто водою, а чудовими настоями трав, гіркуваті аромати від яких тягнулися по всьому селі.
До вечора за дворами або на краю села розводили багаття, в яких спалювали сміття, мотлох і непотріб, вичищені в хатах під час прибирання. Цей вогонь шанували, як очисний, в ньому також палили стару солому з матраців, яку було прийнято міняти напередодні Благовіщення.
У ніч з 6 на 7 квітня в храмах проводиться всенічне бдіння, яке потрібно відвідати незаміжнім дівчатам. Якщо дівчина всю службу відстоїть, то впродовж року вийде заміж за гідного чоловіка.
Народні прикмети на 6 квітня
- якщо на Артемія ніч тепла, то і вся весна буде дружна;
- якщо випала роса, вродить просо;
- якщо піде дощ, то худобі буде легкий рік.
У ніч на Благовіщення треба вивісити мокрий рушник. Якщо воно висохне до ранку – чекай багатого врожаю. Якщо залишиться мокрим – прикмета до того, що влітку буде неврожай.
Потепліло на вулиці – чекай морозів. Проте вони довго не протримаються, і дуже скоро настане літо.
Що категорично не можна робити в цей день:
- не важко працювати після обіду;
- не можна прати, прибирати, займатися рукоділлям;
- не можна сваритися, сваритися, лаятися, лихословити;
- не можна ображати людей і тварин;
- не можна думати погані думки і бажати комусь зла;
- не можна відмовляти в допомозі тим, хто попросить;
- не можна вживати спиртне;
- не можна займатися перелюбом і обжерливістю.
Раніше ми писали Що дивитися на карантині: перегляньте документальний фільм-екскурсію про Миколу Гоголя
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...