• Головна
  • Полтавський гурт “Онейроїд” презентує новий кліп на пісню “Забобони”
12:45, 3 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Полтавський гурт “Онейроїд” презентує новий кліп на пісню “Забобони”

Полтавський гурт “Онейроїд” презентує новий кліп на пісню “Забобони”

Сьогодні о 19.00 відбудеться прем'єра кліпу до пісні "Забобони" полтавського гурту "Онейроїд"на YouTube каналі. До цієї події ми поспілкувалися з лідером гурту – Андрієм Боркуновим. В ексклюзивному інтерв’ю нашому виданню він розповів, як створювався кліп.

За словами Андрія, кліп на пісню “Забобони” схожий на багатошаровий пиріг – він має багато рівнів, начинку з глибоким сенсом та посилом, який стає зрозумілим глядачеві наприкінці кліпу. Це кінцевий результат роботи усієї команди “Онейроїд”. Текст пісні написаний за віршами Анатолія Воліка.

- У кліпі мова йде про те, що всі ми оточені забобонами і намагаємося вибратися з їх полону, - розповідає Андрій Боркунов. - У пісні є такі слова “Гуляй в полоні забобонів” – тобто людина завжди оточена забобонами і їй насправді дуже важко з них вибратися. Тому задум кліпу саме такий. Гурт “Онейроїд” відрізняється від інших українських гуртів тим, що для нас важливий посил тексту. Музика була записана десять років тому на полтавській студії Розанова, на якісному американському обладнанні. Матеріал довго лежав і тільки у 2018 році ми його обєднали на київській студії. Це був варіант радіо-міксу.

Андрій розповідає, що оскільки пісня о забобонах, то дуже важко було підійти до візуалізації цієї ідеї у кліпі, щоб глядачам був добре зрозумілий справжній посил тексту.

- Ми вирішили не відображати забобони, про які йдеться у тексті, - пояснює Андрій. – Крім текстового і музичного, кліп несе в собі багатовекторний посил. Під видом красивої картинки ми намагалися донести до сучасного глядача та слухача справжній посил тексту. Я впевнений, що нам це вдалося.

Костюми справжнього старовинного вбрання, що були використані у кліпі, виготовила відома полтавська майстриня-реконструктор Валентина Ануарова-Лісоколенко.

- Одна зі складових кліпу – це показати візуально забобони і зробити це яскраво та видовищно, - наголошує Андрій. – Вбрання у кліпі якраз асоціюється з тими забобонами, які в собі носили люди того часу. Для сучасних глядачів це відтворення старовинних костюмів. Вбрання, що показане у кліпі та втілює забобони – це реальне відтворення одягу, який носили дівчата на території полтавської губернії в кінці дев’ятнадцятого – на початку двадцятого століття. Солістка гурту Оксана ‘Вишня’ Дронова познайомилася з Валентиною Ануаровою ще до зйомок кліпу та побувала на її виставці одягу у Полтавському краєзнавчому музеї взимку 2018 року. Вбрання були пошиті з реальних фотографій дівчат, які жили на території Полтавщини наприкінці дев’ятнадцятого – на початку минулого століття. Це було весільне вбрання. Кадри на початку кліпу показують цю виставку і вироби, які були на ній представлені. Протягом кліпу Валентина і візажист самі вдягають Оксану у костюми – починаючи з сорочки і закінчуючи намистом. Це весільне вбрання – дівчина збирається заміж. Останній костюм, у якому Оксана танцює уже з гуртом “Онейроїд” – це вбрання заміжньої жінки.

Андрій продовжує:

- У кліпі змальовується видання заміж дівчини за буденність, за існуючу реальність. Цим ми і хотіли показати, що усі забобони – це насправді відголоски минулого. Уся костюмована феєрія направлена на те, щоб показати, що наречена, єдина улюблена донька, видається заміж за чоловіка і далі живе буденним життям, на яке нецікаво дивитись. Відмінність нашого кліпу від всіх інших сучасних українських гламурних кліпів в тому, що тут дівчину не роздягають, а навпаки – постійно вдягають. Ми наголошуємо на тому, що дівчина видається заміж, а не віддається. Але видається за потойбічну реальність – на стороні забобонів. Адже забобони - це одна з ознак буденності. Головна героїня кліпу разом з вбранням одягає на себе забобони і поринає у буденне життя. Як будь-яка наречена, яка гадає, що с заміжжям потрапляє в кришталевий світ щастя, а насправді поринає у сімейний побут. Наприкінці кліпу, коли стає зрозуміло, що дівчина потрапила у буденну м’ясорубку – музиканти по черзі символічно прощаються із нею. Усім стає зрозуміло, що ця дівчина втрачена для андеграудного світу. Але після титрів можна побачити, як дівчина все-таки розуміє, що таке життя не по ній і повертає усе назад, як було до заміжжя.

Андрій Боркунов зауважує - посил кліпу в тому, що за святом, завжди настають будні.

Операторами кліпу виступили Роман Коба, Станіслав Пантелей та Леонід Авраменко. Монтаж – Андрій Боркунов та Леонід Авраменко. У кліпі знімались - Оксана ‘Вишня’ Дронова, Валентина Ануарова-Лісоколенко та Валерія Нор.

Раніше ми писали Як полтавка опановувала різьблення по яєчній шкаралупі

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліп #Полтава #Онейроїд #забобони
Останні новини
Оголошення
live comments feed...