• Головна
  • Новації на час карантину: підписаний закон, який змінить життя українців
10:00, 2 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Новації на час карантину: підписаний закон, який змінить життя українців

Новації на час карантину: підписаний закон, який змінить життя українців

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% від заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих з новим захворюванням, а працівникам соціального захисту населення, що надають послуги громадянам, які перебувають вдома, - до 100% заробітної плати.

На період карантину уряд зможе вводити граничні ціни на товари протиепідемічного призначення і соціально значущі товари.

Також закон звільняє від сплати ПДВ ввезення в Україну і постачання ліків, медичних виробів та обладнання для протидії пандемії звільняється від сплати ПДВ.

Крім того, встановлено нульовий акциз та спрощені процедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.

Також документом передбачено виплату допомоги по частковому безробіттю працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину.

Спрощується оформлення дистанційної роботи - працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до яких-небудь обмежень трудових прав або зменшення зарплати. Всі соціальні виплати в період карантину будуть продовжені автоматично - громадянам не потрібно піддавати себе небезпеки і з'являтися у відповідних установах.

Тепер заборонено підвищувати процентні ставки за всіма кредитними договорами. А споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів і пені.

Закон збільшує ліміти для груп платників єдиного податку фізичних осіб - підприємців: перша група - з 300 тисяч до 1 млн грн, друга група - з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група - з 5 млн до 7 млн грн.

Читайте також: Як у Полтаві ховатимуть у випадку смерті від коронавірусу?

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пандемія #карантин #закон
Оголошення
live comments feed...