• Головна
  • В Україні пацієнтів із легкою формою коронавірусу не будуть госпіталізувати
14:00, 29 березня 2020 р.
Надійне джерело

В Україні пацієнтів із легкою формою коронавірусу не будуть госпіталізувати

В Україні пацієнтів із легкою формою коронавірусу не будуть госпіталізувати

Відсьогодні починає працювати новий стандарт медичної допомоги на коронавірусну хворобу. Від 29 березня в Україні госпіталізуватимуть лише коронавірусних хворих у стані середньої тяжкості та тяжкому.

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило у неділю, 29 березня, наказ про організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. Цим наказом затверджуються стандарти екстреної медичної допомоги та меддопомоги при коронавірусі.

Як пояснив на брифінгу у Києві головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, передбачається впровадження клінічного сортування.

«Ми передбачаємо впровадження клінічного сортування. Госпіталізувати до лікарень повинні хворих середнього і тяжкого ступеня перебігу хвороби. Всі інші повинні лікуватися в амбулаторних умовах під наглядом медиків», – пояснив Віктор Ляшко.

Для цього МОЗ рекомендує посилити центри первинної медико-санітарної допомоги, долучити фахівців інших спеціальностей.

«Адже саме медик може прийняти рішення щодо критеріїв госпіталізації й вирішити необхідність перебування хворого в стаціонарі або продовжити лікування вдома», – розповів санлікар.

Ляшко зазначив, що у документах МОЗ міститься низка рекомендацій, які стосуються алгоритму виявлення захворювання, алгоритму роботи екстреної медичної допомоги, епідеміологів. Вони також містять правила використання засобів індивідуального захисту, правила догляду за хворими з Covid-19 в домашніх умовах, критерії для госпіталізації хворих у тяжких і середньої тяжкості випадках.

Ляшко наголосив, що нині "не існує специфічного лікування коронавірусної хвороби, здійснюється симптоматичне лікування".

Раніше ми писали На Полтавщині у пацієнтки підтвердили коронавірус

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #карантин #госпіталізація
Оголошення
live comments feed...