• Головна
  • " Лондон має апокаліптичний вигляд, але ніхто не панікує" - українка по ситуацію в Британії
16:00, 24 березня 2020 р.
Надійне джерело

" Лондон має апокаліптичний вигляд, але ніхто не панікує" - українка по ситуацію в Британії

" Лондон має апокаліптичний вигляд, але ніхто не панікує" - українка по ситуацію в Британії

Майже 20% жителів планети або 1,7 млрд осіб піддалися заходам соціальної ізоляції з метою стримати поширення коронавірусу Covid-19, повідомляє у вівторок британське видання The Guardian. Газета зазначає, що владі різних країн доводиться вдаватися до карантину в той самий момент, коли на світ очікує критично важливий тиждень у боротьбі з коронавірусом: так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щоб досягти порогу в перші 100 тис. випадків Covid-19 знадобилося 67 днів, а зростання в останні 100 тис. випадків було зафіксовано лише за чотири дні. Загалом, нагадує The Guardian, у світі зафіксовано 378 тис. 679 випадків Covid-19. Більш як 16,5 тис. осіб із коронавірусом померли, вилікувалися майже 101 тис. осіб.

Тим часом коронавірус шириться і у Британії. Про ситуацію в країні нашому виданню розповіла Алла Макгрегор. Ось вже 18 років вона мешкає у передмісті Лондона.

ПЕРШІ ЗАХОДИ БУЛИ СПРЯМОВАНІ НА УБЕЗПЕЧЕННЯ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

За словами Алли, відколи почалася пандемія і про перші випадки стало відомо у столиці, ставлення до хвороби у суспільстві та і у керівництва країни поступово змінювалося.

« - Спершу і лікарі, і політики говорили, що Британія піде своїм шляхом у подоланні коронавірусу. Потрібно виробити так званий «колективний імунітет», оскільки ліків все одно не існує. А далі почалися драматичні події у Італії. Картинки з тамтешніх клінік змушували переглядати цю позицію. Відтак, було вирішено і озвучено по всих ЗМІ наступний план: усі громадяни Британії віком від 70 років мають бути ізольовані. Адже саме ця категорія найбільш вразлива. Хочу зауважити, що на відміну від італійців англійці дуже рідко живуть великими родинами. Старші члени сім’ї за дуже великими винятками живуть окремо. Або у своєму помешканні, або у будинках для пристарілих. ( Це розповсюджене явище, тут немає нічого ганебного на відміну від України). Родичів зобов’язали забезпечувати стареньких усим необхідним, та при цьому не заходити у приміщення. Лишати пакунки біля порогу. Одинокими займаються соціальні служби. Знаю багато випадків, коли старенькі збиралися у гурти по кілька осіб, аби пережити карантин разом. Тоді було оголошено, що карантин надовго – мінімум на три місяці».

ЧИМ БІЛЬШЕ СТАВАЛО ХВОРИХ, ТИМ БІЛЬШ ЖОРСТКИМИ СТАВАЛИ ОБМЕЖЕННЯ

Число хворих росло , цифри лякали все більше, і коли кількість померлих сягнула до двохсот, було оголошено про обмеження. Початок «серйозного» карантину Алла описує так:

« - З 21 березня закрилися всі ресторани, паби, заклади культури та спорту. Лондонське метро працює, але винятково на станціях, де перетинаються різні лінії. В лондонському сіті – майже порожньо. За невеликим винятком всі офіси перейшли на режим віддаленої роботи. Спорожніли залізничні вокзали. Видовище, треба сказати, досить таки апокаліптичне.

А ще британський уряд оголосив економічні плани. Так, уряд зобов’язався платити заробітні плати до 80% ( до 2500 фунтів) щомісяця. Податкові відстрочки діятимуть 12 місяців. Крім того, працівникам приватних компаній платитимуть 75% зарплати. Тисячі лікарів та медсестер – пенсіонерів повернуть на роботу.

Щовечора до народу звертаються керівники країни. Комунікація на вищому рівні! Зокрема, громадянам пояснили, що продуктів вистачить на всих убудь -якому випадку, що логістика віпрацьована на всі надзвичайні випадки. Не виключають, що асортимент трішки зміниться, адже надаватимуть перевагу вітчизняному товаровиробнику. Однак, голодним ніхто ніколи не лишиться».

До речі, у Британії в перші дні люди також скупляли туалетний папір та макаронні вироби. « Люди – всього на всього люди. Де б вони не жили» - каже Алла.

" Лондон має апокаліптичний вигляд, але ніхто не панікує" - українка по ситуацію в Британії, фото-1

Зараз вона разом з чоловіком знаходиться вдома, працюють обоє віддалено.

« - Ми розробили для себе суворий режим дня, і намагаємося його дотримуватися. Так нам порадили друзі, і ми зрозуміли, наскільки це гарна порада. Тому раджу так само діяти і українцям. Мої родичі живуть в Україні, я дуже хвилююся на всих. Адже у вас зовсім низький рівень медицини. Тому вихід тільки один. Можете бути вдома – будьте. А якщо ні – намагайтеся дотримуватися правил безпеки. І будь те здорові!».

Фото з соцмереж

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вірус #карантин #пандемія
Оголошення
live comments feed...