• Головна
  • Шамота закликає прийняти два «карантинних» закони. Зміни стосуються трудового кодексу та ЗУ «Про публічні закупівлі»
Партнерський матеріал
13:00, 12 березня 2020 р.
Надійне джерело

Шамота закликає прийняти два «карантинних» закони. Зміни стосуються трудового кодексу та ЗУ «Про публічні закупівлі»

Партнерський матеріал
Шамота закликає прийняти два «карантинних» закони. Зміни стосуються трудового кодексу та ЗУ «Про публічні закупівлі»

Під час ефіру на телеканалі Суспільне Полтава секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зауважив, що країна в цілому не готова до глобальних карантинних заходів. Зокрема він зазначив, що лікарні за нинішнім законодавством не мають змоги закуповувати необхідну амуніцію та обладнання в режимі форс-мажору, а батьки малолітніх дітей стоять перед вибором робота чи дитина. Про необхідність внесення відповідних змін до Трудового Кодексу та Закону про публічні закупівлі Олександр Шамота звернувся до нардепів від Полтавщини й не тільки.

Шамота акцентував на необхідності, щоб батькам малюків, які не можуть відвідувати дитячий садок через карантин, надавали лікарняний. А для оперативного проведення необхідних протиепідемічних заходів, чи придбання необхідних медичних товарів, говорить секретар Полтавської міськради, необхідно спростити систему допорогових закупівель. Такі зміни мають бути регламентовані, щоб їх можна було задіяти виключно у випадках надзвичайних ситуацій.

На засіданні Кабміну прийнято низку рішень, що мають убезпечити українців від COVID-19. Карантин введено з 12 березня до 3 квітня по всій Україні.

Секретар Полтавської міськради Олександр Шамота скликав екстрене засідання виконкому. «Завдання міської влади – вжити всі превентивні заходи, щоб убезпечити людей і запобігти масовому розповсюдженню інфекції. Досвід інших держав і міст показує, що такі міри не можуть бути занадто суворі».

Зазначимо, на екстреному засіданні виконкому змінили номенклатуру матеріального резерву для бригад, які будуть відстежувати хворих на в’їздах в Полтаву, а саме на залізничних і автовокзалах та дорогах. Ці бригади мають бути укомплектовані термометрами, рукавичками, масками, окулярами та дезінфікуючими засобами.

«Щоб оперативно провести необхідні протиепідемічні заходи, чи для придбання необхідних товарів медичного призначення, слід ввести особливий регламент, який дозволяв би здійснити закупівлі за спрощеною процедурою. Сьогоднішня ситуація показала, що такі зміни нардепи мають оперативно внести до Закону Про публічні закупівлі», - зазначив Шамота.

Нагадаємо, що зараз допорогова вартість товарів та послуг дорівнює 200 тис грн, а робіт - 1,5 млн грн. З 19 квітня 2020 року – 50 тис грн.

Друга законодавча ініціатива секретаря міськради стосується проблеми сімей з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку. «Необхідно, щоб один із батьків (опікун, інший член сім'ї) дитини, яка відвідує дошкільний навчальний заклад, мав можливість оформити лікарняний у зв’язку із карантином. Одразу після того, як Кабмін оголосив про карантин, збільшився обсяг звернень з питаннями: «А на кого ж залишити діточок вдома, якщо дитсадочки не будуть працювати?». Я сам батько школяра, тож добре розумію, що це, дійсно, велика проблема для сімей. Ми прийняли рішення, щоб у четвер та п’ятницю, 12 та 13 березня у кожному дитсадочку працювали по 2 чергові групи. Це тимчасово, звичайно. За цей час батьки зможуть віднайти хоча б якісь рішення», - сказав Шамота.

Наразі, згідно з ЗУ «Про відпустки» батьки мають право лише на відпустку без збереження зарплати, що унеможливлює тривале перебування вдома, особливо для батьків-одинаків.

Також секретар міськради звернувся до роботодавців Полтави з проханням із розуміння поставитися до ситуації і дозволити своїм співробітникам працювати віддалено, з дому, особливо до батьків, які через карантин будуть змушені перебувати вдома з дітьми.

Читайте також: Укрпошта працює у штатному режимі

#Шамота #закони #попозиція
Оголошення
live comments feed...