• Головна
  • У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни
10:15, 11 березня 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни

У Полтаві презентували книгу про початок російсько-української війни

Цими днями у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Котляревського презентували книгу-брошуру "2014: початок російсько-української війни".     

Це проєкт, який виник з інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті (УІНП) «До 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України». Яку подію можна вважати точкою відліку для початку конфліктів народів? Як саме Росія вела експансію і захоплення українських земель? Які особливості сучасної війни та форми її ведення? Брошура «2014: початок російсько-української війни» – спроба дати лаконічні й комплексні відповіді на ці питання. Вона може стати настільною книгою для тих, хто прагне знайти витоки російсько-українського протистояння та з’ясувати історичний контекст нинішньої війни. Брошура є компактною, універсальною, до 70 сторінок. Тому її легко прочитати за кілька годин вдома чи навіть у транспорті.

На презентацію завітали гості з Києва - автори книги, співробітники УІНП Максим Майоров і Роман Кулик. «Брошуру видали торік державним коштом у рамках відзначення 5-річчя визволення від російських окупантів міст Донецької та Луганської областей — Маріуполя, Краматорську, Слов’янська, Лисичанська, Сєвєродонецька. Вперше брошуру представили у Сєвєродонецьку, де були бойові дії. У процесі роботи зібралось чимало різних матеріалів. І щоб вони не зникли. виникла ідея створити таку брошуру», – говорить Максим Майоров. Роман Кулик, ветеран російсько-української війни  поінформував, що у брошурі майже сімдесят сторінок, до Полтави її презентували у Сєвєродонецьку, в Києві та Миколаєві. Видання можна завантажити в електронному вигляді на офіційному сайті УІНП.

«Ключовою метою цієї брошури було дати людям, які зацікавлені в розумінні причин російсько-української війни, дати універсальний інструмент для того, щоб люди могли дискутувати, переконувати людей, які не остаточно вражені російською пропагандою», - наголосив він. Для ще кращого розуміння ситуації Романи Кулик і Максим Майоров порекомендували присутнім переглянути фільми «Черкаси» та «Крим. Оточені зрадою».
Анна Шкоденко, десятикласниця каже: «Дуже часто ходжу до бібліотеки, мене надзвичайно приваблюють заходи – презентації книг різноманітні. Я просто намагаюся бути якось у струмені, щоб стежити за всім, що відбувається навколо. Й мене дуже сильно приваблює тема історії України, тому послухати про новітню історію було б надзвичайно цікаво».

«Ми мали змогу отримати лаконічні й комплексні відповіді на ці питання.
Автори книги Роман Кулик і Максим Майоров зробили її максимально доступною для читачів та не перевантаженою зайвими деталями, подаючи лише основну інформацію. І все для того, аби українське суспільство мало правдиве розуміння російсько-української війни. Щоб достукатися до сердець і до розуму українців, автори озброїлися холодними фактами, зробили зручні схеми, таблиці, малюнки, аби в історії нашого народу не повторилися ці трагічні події. Людство має винести з них урок, а не наступати на ті ж граблі. Якщо говорити про російсько-українські війни, то ми повинні розуміти, що вони беруть початок не в 2014 році, а ще з часів гетьмана Виговського, коли він разом з Кримським ханством давав відсіч Московському царству. І нападати на Україну - це вже традиція Росії.
Автори зробили надзвичайну корисну працю, систематизувавши всі події та дати», -
так поділилася враженнями і розповіла про свою участь у презентації в соціальній мережі Фейсбук Д. Старостіна, учениця групи ОІФ-32. Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П. Котляревського.

Серед учасників презентації і ветеран російсько-української війни (полк «Азов»), депутат міської ради Юліан Матвійчук. «У час інформаційної гібридної війни такі проєкти є надзвичайно важливими, адже ми маємо бути з ясністю і повним усвідомленням того, хто є наш ворог і з ким ми воюємо. Особливо наша сучасна молодь, яка була ще досить юною і, можливо, десь не повною мірою розуміла, що трапилося в Криму та в країні»,- наголосив у своїй промові пан Юліан.

Співорганізаторка презентації, бібліотекаркаЮлія Крамарєва розповіла, що на захід прийшли майже вісімдесят слухачів: «Це люди, які прийшли за оголошенням, тобто ті, яких цікавить ця тема. Це студенти та учні полтавських навчальних закладів. Багато є представників різних аудиторій». Співорганізатор презентації, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар запросив присутніх на заходи УІНП вПолтаві до Дня добровольця : 24 березня – лекцію про 100-річчяпершого зимового походу армії УНР о18-й годині у ГО «Нова Полтава» прочитає співробітник УІНП Павло Подобєд, а 25 березня у Свято-Успенському кафедральному соборі відбудеться презентація книги УІНП «Капелани. На службі Богу і Україні».

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#книга #презентація #Полтава #війна #початок
Оголошення
live comments feed...