• Головна
  • Сьогодні – день народження «Хрещеного батька» та телефона
08:30, 10 березня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – день народження «Хрещеного батька» та телефона

Сьогодні – день народження «Хрещеного батька» та телефона

10 березня 1876 року Александер Грем Белл зробив перший успішний телефонний дзвінок. Першою фразою була: "Mr Watson, come here, I want to see you" ("Містер Ватсон, зайдіть, я хочу вас бачити").

10 березня 1953 року в Києві народився Тарас Петриненко - український музикант, співак, композитор, поет. Народний артист України. Автор пісні "Україна", яка перетворилася на своєрідний неофіційний гімн України. Крім того, відомі пісні: "Пісня про пісню", "Господи, помилуй нас", "Любов моя", "Новий рік", "Ми не закінчили розмову" та ін.

10 березня 1969 року в американському видавництві "G.P.Putnam's Sons" в друк вийшов кримінальний роман "Хрещений батько" ("The Godfather"), який розповів про коріння, закон і честь італійської мафії, корупцїю насильства і благородного гангстера дона Корлеоне. Його автором виявився літератор італійського походження Маріо П'юзо. У 1970-ті рр. книга перетворилася в бестселер. Особливо, коли в 1972 році за романом "Хрещений батько" кінорежисер Френсіс Коппола зняв однойменний фільм, сценарій для якого написав сам автор роману.

10 березня 1973 року в місті Литвинов, Чехія, народилася Єва Герцигова - чеська супермодель і актриса. Вона знялася в фільмах "Між ангелом і бісом", "Дружина кращого друга", "Між минулим і майбутнім", "Модільяні", "Ча-ча-ча".

10 березня 1974 року письменникові Павлу Загребельному присудили Державну премію імені Т. Г. Шевченка за романи "Первоміст" і "Смерть у Києві".

10 березня 1990 року в Києві відбулася перша православна Літургія в церкві святого архистратига Михаїла на території Музею народної архітектури та побуту (нині - Національний музей народної архітектури та побуту України).

10 березня 2004 року в Києві помер Борислав Брондуков - актор українського походження, народний артист України і перший лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка. Він знявся більш ніж в 100 фільмах, а саме: "Афоня", "Мудромір", "Викуп", "Ізгой", "Світла особистість", "Людина з бульвару Капуцинів", "Жорстокий романс", "Батальйони просять вогню", "Шерлок Холмс і доктор Ватсон: Двадцяте століття починається" та ін.

Читайте також: ТОП 5 книг для весняного настрою

#календар #історія #дати
Оголошення
live comments feed...