• Головна
  • Україні прогнозують тепло у День народження Тараса Шевченка
08:00, 9 березня 2020 р.
Надійне джерело

Україні прогнозують тепло у День народження Тараса Шевченка

Україні прогнозують тепло у День народження Тараса Шевченка

Сьогодні особливий день - День народження Тараса Григоровича Шевченка. Тому і про погоду пишемо у контексті цього дня. Про це зазначає у своєму метеоблозі Наталка Діденко.

Україні прогнозують тепло у День народження Тараса Шевченка, фото-1

Відомий київський синоптик продовжує:

- Центральні області. Моринці, місце народження Тараса Шевченка, – завтра вночі, вранці дощ, вдень місцями невеликий дощ, +12+14, як прояснить, то й вище, градусів. З центральних областей Дніпропетровщина буде дуже теплою, до +20 градусів.

Західні області. Мама Тараса Шевченка, Катерина Якимівна Бойко, була походженням з Західної України, з Прикарпаття. Хмарно, часом дощ. Погода очікується холодною, +5+10 градусів.

Північні області, Качанівка, Чернігівщина - 1843 року Шевченко з Петербурга виїхав до України. Зупинився у Качанівці на Чернігівщині, у Григорія Тарновського. Дощі 9-го березня на Півночі ймовірні, переважно невеликі. Температура повітря +7+13 градусів.

Південна частина України. Є дані про перебування поета в селі Голосково Кривоозерського району Миколаївської області. Зупинявся в хаті мельника Франца Яшовского. Тут, на Півдні України, 9 березня буде без опадів, квітнево тепло, +14+20 градусів. Хіба що на узбережжях морів відчутно прохолодніше.

Східні області. Зв’язки Шевченка з Харківщиною були тісними. Сильний вплив на творчість поета «старої» харківської літератури, особливо Григорія Сковороди та Квітки-Основ’яненка. У Чугуєві служив близький друг Шевченка – Яків де Бальмен, якому поет присвячено поему «Кавказ». На Сході України завтра розкішна погода, сухо і дуже тепло, +14+20 градусів.

І нарешті Київ. Загалом у Києві, якщо скласти докупи весь час, Тарас Шевченко був два роки свого життя, але Київ завжди - особливе місце, і для нього, і для усіх нас.9 березня у Києві очікується часом невеликий дощ, протягом дня близько +10 градусів.”

Раніше ми писали Полтавцям повідомили, як працюватиме екобус у березні

#погода #синоптик #прогноз
Оголошення
live comments feed...