• Головна
  • Сьогодні – Міжнародний жіночий день. Історія свята
09:00, 8 березня 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Міжнародний жіночий день. Історія свята

Сьогодні – Міжнародний жіночий день. Історія свята

8 березня — Міжнародний жіночий день (International women's Day) — всесвітній день жінок. Цього дня  відзначають досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах.

Історія свята. Версії.

Витоки Міжнародного жіночого дня дехто з істориків  шукав у давньоримській культурі, коли вільні жінки і дівчата вирушали за благословенням до богині Вести, вони одягали свої найкращі вбрання і найдорожчі прикраси.  А чоловіки і батьки обдаровували їх невеликими подарунками в честь цього свята.

Версія друга.  8 березня 1857 року коли працівниці Нью-Йоркських фабрик вийшли на демонстрацію за жіночі права: рівну оплату чоловіків і зниження робочого дня з 16 годин до 10 годин. Крім того, активістки спробували привернути увагу громадськості до питань жіночої освіти, можливості голосувати і умов праці. Саме тоді почалася боротьба жінок за свої права. Після цих демонстрацій в університет вперше взяли дівчину, а у світі почали з'являтися жіночі профспілки.

28 лютого 1908 року знову почалися страйки нью-йоркських робітниць, які зібрали на вулицях більше 15 000 незадоволених жінок.

А в 1909 американські соціалісти прийняли рішення відзначати міжнародний жіночий день в останню неділю лютого.

У 1910 році Клара Цеткін ініціювала появу Міжнародного жіночого дня, коли жінки з усього світу можуть збиратися на мітинги і демонстрації, щоб привернути увагу громадськості до соціальних проблем і утискань, з якими вони стикаються щодня.

Лише в 1914 році Міжнародний жіночий день почали святкувати 8 березня, а в 1975 році ООН проголосив цей день Днем боротьби за жіночі права.

Ще одна цікава історія про те, чому саме 8 березня обрали датою жіночого свята: Клара Цеткін і Роза Люксембург вирішили, що цифра 8 найбільш нагадує жіночі форми. Тому й прийняли рішення призначити свято на 8 число.

Традиції на 8 березня

З часу запровадження свято використовували не тільки задля того, аби нагадати про права жінок та умови їхньої праці. Згодом восьме березня набуло інших рис: жінкам почали дарувати подарунки і квіти і вітати усих жінок - і дівчаток і бабусь.

Щоправда, традиція ця існувала, переважно у Радянському Союзі та країнах соціалістичного табору. Останніми роками восьме березня - привід для сварок прибічників та противників свята. Відзначати його чи ні ? Вирішувати тільки вам.

В будь - якому разі сайт міста Полтава 0532UA бажає вам усіляких гараздів!

Раніше ми писали У Полтаві пройшов концерт до Міжнародного жіночого дня (ФОТО)

#Міжнародний жіночий день #історія свята #8 березня #жінки
Оголошення
live comments feed...