• Головна
  • ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат» зобов’яжуть сплатити громаді міста понад 5-мільйонний борг
17:30, 3 березня 2020 р.
Надійне джерело

ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат» зобов’яжуть сплатити громаді міста понад 5-мільйонний борг

ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат» зобов’яжуть сплатити громаді міста понад 5-мільйонний борг

5 млн 235 тис. 716 грн 11 коп. Саме скільки ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат» заборгувало територіальній громаді міста Полтава за користування земельними ділянками. Тож, міська влада має намір зобов’язати власників товариства сплатити цю суму до скарбниці міста уже найближчим часом. Про це говорили сьогодні на засідання комісії, під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Федія.

Як розповів начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Юрій Трегубов, на сьогодні стоїть питання про збитки, заподіяні територіальній громаді, внаслідок порушення земельного законодавства, а саме використання ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат» земельних ділянок за адресами: вулиця Харчовиків, 6 та Харчовиків, 6А, без відповідних документів. Площа земельних ділянок, на якій розташовано зазначений об'єкт нерухомості, складає 2 тис. 832 кв. м. та 121 тис. 121 кв. м. відповідно.

- На даний час право користування цими ділянками за зазначеними адресами ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат» не оформлено, плата за користування земельними ділянками ТОВ не сплачується. За рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 5 лютого 2020 року створена комісія для визначення та відшкодування збитків заподіяних територіальній громаді ТОВ «Полтавський м’ясокомбінат», внаслідок порушення земельного законодавства за користування земельними ділянками. Внаслідок користування зазначеними земельними ділянками без документів за період з 3 березня 2017 по 2 березня 2020 року, відповідно до розрахунку та з урахуванням сплаченої за даними державної податкової служби суми 499 тис. 645 грн 95 коп., збитки складають 5 млн 235 тис. 716 грн 11 коп. Тому комісії пропонується скласти відповідний акт і прийняти рішення стосовно відшкодування збитків, заподіяних міському бюджету, - розповів Юрій Трегубов.

На засіданні комісії були присутні і представники товариства, які, щоправда не вважають, що мають сплачувати збитки. Мотивуючи свою позицію тим, що після передачі майна КП «Полтавський м’ясокомбінат» товариству з обмеженою відповідальністю «Полтавський м’ясокомбінат» заборгованостей зі сплати оренди за землю не було. А після передачі майна підприємства, власники зверталися до міськради з прохання оформити договір оренди, але відповіді не отримували.

У свою чергу, Ігор Федій наголосив на тому, що власники мають сплатити збитки заподіяні громаді, бо плата за оренду землі – це одне з небагатьох джерел наповнення бюджету. І в умовах фінансової децентралізації, відповідну роботу проводитимуть системно.

- Ви є власники цього майна. Земля під вашою нерухомістю є власністю громади, це власність територіальної громади. Ви повинні сплачувати. Коли ви кажете, що зверталися і не отримували відповіді, для мене це дивно. Покажіть мені посадовця у Полтаві, який не зацікавлений у тому, щоб гроші надходили на рахунки громади. Якщо у вас такі факти є, то звертайтеся у правоохоронні органи. На сьогодні наше завдання – щоб ці кошти отримала полтавська громада, - наголосив Ігор Федій.

Члени комісії затвердили та підписали акт нанесення збитків полтавській громаді. Далі його затвердять рішенням виконкому, після чого скерують до юридичної особи для добровільної сплати коштів. У разі ж якщо власники добровільно не відшкодують збитки, акт передадуть до суду.

За матеріалами ПМР

Читайте також: Укрзалізниця не підвищуватиме ціни на квитки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#влада #засідання #рішення
Оголошення
live comments feed...