• Головна
  • 29 лютого – історія, прикмети та забобони унікального дня
08:30, 29 лютого 2020 р.
Надійне джерело

29 лютого – історія, прикмети та забобони унікального дня

29 лютого – історія, прикмети та забобони унікального дня

Всім відомо, що дата 29 лютого трапляється лише раз на чотири роки. З цією датою пов’язані численні прикмети, забобони та вірування. Наші пращури не любили додатковий день у році та вважали його не надто благополучним. Вперше в історії 29 лютого відзначили у 45 році до нашої ери. Саме тоді Юлій Цезар прийняв календарну реформу, після якої раз на чотири роки додавали один день.

На Русі 29 лютого відзначали Касьянів день. Люди називали цього святого заздрісним, злив, немилостивим та скупим, а день його памяті – страшним:«Касьян на траву гляне — трава в’яне, худобу — худоба дохне, на дерево — дерево сохне». У переказах розповідали, що святий Касьян мандрував із Миколою Чудотворцем та відмовив йому у допомозі, не захотівши забруднитись. А його супутник, навпаки – допоміг. Коли Бог дізнався про вчинок Касьяна, то позбавив його щорічних іменин за погане ставлення до бідних людей. Так його днем стало 29 лютого.

Через забобони цього дня люди припиняли будь-яку працю та взагалі намагалися не виходити із дому. А ще говорили, що сни, побачені 29-го лютого, скоро збудуться.

Із цим днем були пов’язані також погодні прикмети:

-Ліс тріщить – чекай морозу, шарудить – відлиги.

-Туман або сніг в цей день – до врожаю.

Народилися цього дня: німецький архітектор Лео Кленце (1784); італійський композитор Джоаккіно Россіні (1792); український композитор Яків Цегляр (1912); український футбольний тренер Йожеф Сабо (1940).

Раніше ми розповідали про прикмети для рибалок на рибного Олексія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#29 лютого #день в історії #свято #прикмети #забобони
Оголошення
live comments feed...