09:30, 28 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Олександр Удовіченко про роботу своєї команди за рік
Олександр Удовіченко (в центрі) проводить щотижневу командну нараду
Нещодавно ви ознайомилися з принципами роботи нашої команди. Їхня дієвість перевірена практикою минулого року, коли ми вперше системно взялися до вирішення масштабних і багатолітніх проблем Полтави.
Про те, що нам вдалося зробити я й розповім - без порожньої балаканини, яку так полюбляють популісти. Зрештою, інформація про все це є у відкритому доступі, тому кожен з вас, незалежно від того, симпатизує він «Рідному місту» чи ні, при бажанні може скласти про нашу діяльність власну неупереджену думку.
Результати застосування наших підходів проілюструємо на прикладі найскладнішої сфери - ЖКГ. Загальновідомо, що за останнє десятиліття вона деградувала до стану глибокої руїни і потребувала змін більше за всі інші сфери. Розуміючи, щоб потрібен «плацдарм» для подальших стратегічних перетворень, насамперед, ми здійснили три стабілізаційні кроки: 1) Автоматизували управління сферою; 2) Вирішили базові потреби комунальних підприємств (підвищили зарплати робітникам, закупили нову техніку); 3) Покращили двосторонній зв'язок з полтавцями.
Лише після стабілізації ми сформували стратегічний порядок денний. В результаті виділили кілька напрямків роботи, за якими й почали планово працювати. До процесу незворотних змін були залучені одразу всі міські комунальні служби. Досвід підказав, що це в рази підвищить коефіцієнт корисної дії. Так і сталося.
Відходи. Один з наймасштабніших напрямків, узятих нами в роботу, – збирання та утилізація твердих побутових відходів. Шукаючи інвесторів для сміттєпереробного заводу, паралельно почали розвантажувати полігон усіма доступними методами. Так, у травні 2019 року запровадили роздільний збір сміття (пластику, скла й паперу) - комунальне підприємство отримує прибуток від цінної вторсировини, а до звалища не доїжджають тонни сміття. Полігон більше не наповнюється й рештками дерев, які на визначених по місту майданчиках почали подрібнювати спеціальні машини. Вперше в історії Полтави ми запровадили збір небезпечних відходів за допомогою спеціально придбаного «Екобуса». Також уперше з 1954 року пересипали звалище – для зменшення кількості загорянь та усунення смороду. Закупили спеціальну машину для миття сміттєвих баків на місці, відтепер вони митимуться та знезаражуватимуться приблизно у 4 рази частіше, ніж до цього.
Запровадили роздільний збір сміття. Як наслідок - розвантаження сміттєзвалища та додаткові кошти до бюджету міста.
Запустили "Екобус". Як наслідок - у Полтаві вперше почали цивілізовано утилізовувати небезпечні відходи.
Вперше з 1954 року пересипали міське сміттєзвалище. Як наслідок - зменшилися рівень смороду від сміття та кількість спонтанних загорянь.
Запустили мобільну мийку сміттєвих контейнерів. Як наслідок - баки у місті почали мити та дезинфікувати у 4-5 разів частіше, ніж раніше.
Почали встановлювати нові сміттєві майданчики. Як наслідок - опади більше не стікають з потоками нечистот, а сміття не розноситься вітром.
Транспорт. У сфері транспортних перевезень ми ліквідували монополію окремих перевізників (з 2 стало 19), в перспективі природня внутрішня конкуренція допоможе місту позбутися їх диктату. Паралельно ми зробили ставку на відродження потужного парку комунального транспорту. Він повинен охопити як мінімум 70% всіх перевезень на «великому кільці» та 100% у віддалених селищах. Серед перших результатів - придбано 11 сучасних автобусів, пристосованих до перевезення людей з інвалідністю та матерів з колясками та вже підписаний договір на поставку 40 нових тролейбусів, 4-ма партіями по 10 штук вже цього року. Почали модернізацію й світлофорної системи – вивели всі світлофори міста на єдиний пульт управління та замінили 68 з них на нові зразки.
Вперше за роки незалежності закупили велику партію техніки. Як наслідок - комунальні служби покращили свою роботу.
Освітлення. У 2019 році представники нашої команди почали переводити освітлення Полтави на якісніші й економніші LED-лампи, ліквідували найбільші «темні зони», де десятиліттями не було взагалі ніякого зовнішнього освітлення (Яр, Огнівка, «перешийок» біля гімназії №13 на Браїлках тощо). Вперше, задля безпеки полтавців, почали освітлювати пішохідні переходи, у минулому році встигли 33 з них повністю освітлити та ще на десятках встановити проблискові маячки.
Вперше почали освітлювати "темні плями" Полтави. Як наслідок - такі локації як Огнівка вперше за часи свого існування отримали зовнішнє освітлення.
Почали освітлювати пішохідні переходи. Як наслідок - додаткова безпека для громадян у темний час.
Підсвітили релігійні споруди. Як наслідок - архітектурні пам'ятки маютьувечері значно привабливіший вигляд.
Асфальтування. Минулого року ми застосували новий підхід й при виконання асфальтних робіт – намагаємося вирівнювати покриття до більш-менш нормального стану відразу по всьому місту і паралельно, як то кажуть, «на роки», якісніше ремонтуємо окремі вулиці. Завдяки цьому зник відчутний «перепад» між вулицями з гарним і дуже поганим покриттям, а нове асфальтне покриття з’явилося в багатьох кінцях міста. Деякі дороги у віддалених мікрорайонах взагалі побачили його вперше за свою історію. Також було побито 9-річний рекорд з асфальтування дворових проїздів. А підрядники, вперше в Полтаві, почали виконувати гарантійні зобов’язання. Іншими словами, допустив брак – переробляй за свій кошт.
Змінили логіку ремонтів полтавських доріг. Як наслідок - у минулому році асфальтове покриття побачили навіть віддалені мікрорайони.
Почали готувати дороги до зими заздалегідь. Як наслідок - менше даремно витрачених коштів міського бюджету навесні.
МАФи. Поклали край розростанню самовільних МАФів. Якщо в 2018 році кількість демонтованих МАФів дорівнювала нулю, то минулого комунальники демонтували 34 незаконно встановлені тимчасові споруди. Ще 22 МАФи демонтували самі власники (в тому числі й скандальну «Коффішку» у центрі міста).
Почали демонтаж незаконних МАФів. Як наслідок - історична частина міста вже майже звільнена від засилля різноманітних кіосків.
Люди з інвалідністю. У тісній співпраці з людьми з інвалідністю почали перетворювати Полтаву на безбар’єрний простір. Для полтавців з порушеннями опорно-рухового апарату масово понизили заїзд на тротуари міста. Для людей з вадами зору почали укладати тактильну плитку (такі собі жовті квадратики з пухирцями) та вперше за багато років розчистили шлях біля УТОСу. Мешканці з вадами слуху тепер користуються інтернет-сурдоперекладом у центрі надання адмінпослуг. Також для останніх встановлюємо системи візуального сповіщення (спеціальні монітори) в громадському транспорті, наразі триває їх підключення.
Почали прислухатися до проблем людей з інвалідністю. Як наслідок - впроваджено цілу низку новацій.
Безумовно, всіх багатолітніх проблем за рік вирішити неможливо. Це утопія. Але приклади успішного вирішення найгостріших з них вже маємо. Назву й інші. Так, вперше за багато років ми почали боротися з амброзією, використовуючи «Амбростоп» - засіб на основі мінералу бішофіту, який знищує лише алерген, не впливаючи на інші рослини, людей та тварин. Відновлено поливання вулиць улітку, щоб асфальт не деформувався від спеки, а люди легше дихали. Почали брати на баланс та системно оновлювати дитячі майданчики. Запустили в роботу систему відеоспостереження «Безпечне місто», яка вже спростила розкриття десятків злочинів на території міста.
Відродили боротьбу з амброзією. Як наслідок - люди з алергією відчули себе трішки комфортніше.
Відродили полив вулиць влітку. Як наслідок - полегшене дихання для полтавців та збереження асфальтового покриття в спеку.
Вперше за багато років почали системно встановлювати нові дитячі майданчики. Як наслідок - проблема "нічийних" та занедбаних майданчиків почала централізовано вирішуватися владою, а не мешканцями.
Запустили систему відеокамер "Безпечне місто". Як наслідок - рівень розкриття злочинів у місті виріс в рази.
Вперше за 30 років зрушили з місця проблему міських водойм. Як наслідок - буде інвентаризовано всі ставки Полтави і визначено для них доглядача з числа комунальних підприємств.
Вирішили надскладну проблему 109-го мікрорайону (Інститут зв'язку). Як наслідок - мешканці зустріли холоди з теплими батареями та гарячою водою.
Ми ініціювали обмеження продажу алкоголю вночі, й кількість злочинних проявів знизилася вдвічі. Для школярів 1-4 класів відновили гарячі обіди. Допомогли нашому місту отримати перший у своїй історії міжнародний грант. Прийняли надважливу програму підтримки ОСББ.
Ініціювали обмеження продажу алкоголю вночі. Як наслідок - у нічній Полтаві стало набагато спокійніше та безпечніше.
Ініціювали прийняття надважливої програми підтримки ОСББ. Як наслідок – зроблено перший реальний, а не популістичний крок до вирішення проблем житлового фонду міста.
Разом з Інститутом аналітики та адвокації наша команда розпочала реалізацію електронної системи надання послуг «Poltava Smart City». Інновація значно спростить доступ мешканців для ряду послуг. Зайшовши через свій телефон у спеціальний додаток і натиснувши на ту чи іншу опцію, ви зможете пришвидшити знесення аварійного дерева, чи заміну перегорілого світильника, прослідкувати рух автобуса або ж записати дитину в садочок. За подібними технологіями майбутнє, і «Рідне місто» зробить все необхідне, щоб Полтава не залишилася осторонь прогресу.
Підтримали громадську організацію Institute of analysis and advocacy в проекті Poltava smart city. Як наслідок - вже через невеликий проміжок часу ціла низка муніципальних функцій буде доступна мешканцям прямо зі свого смартфону.
Можна по-різному ставитися до нашої команди – любити чи не любити, підтримувати чи ігнорувати, допомагати нам чи зловтішатися з тимчасових недоліків. Це право кожної людини – на особисту симпатію або антипатію, але емоції мають на чомусь ґрунтуватися. Ми подали тут лише частину конкретних прикладів виконаного нами за минулий рік. Цю інформацію легко перевірити у відкритих джерелах. Не спонукаємо до висновків – робіть їх самі на основі щойно прочитаного. А ми працюємо далі.
Пресслужба партії «Рідне місто»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
15:43, 14 жовтня
21:32, 12 жовтня
17:57, 3 жовтня
6
live comments feed...