Олександр Удовіченко про роботу своєї команди за рік

Олександр Удовіченко (в центрі) проводить щотижневу командну нараду

Нещодавно ви ознайомилися з принципами роботи нашої команди. Їхня дієвість перевірена практикою минулого року, коли ми вперше системно взялися до вирішення масштабних і багатолітніх проблем Полтави.

Про те, що нам вдалося зробити я й розповім - без порожньої балаканини, яку так полюбляють популісти. Зрештою, інформація про все це є у відкритому доступі, тому кожен з вас, незалежно від того, симпатизує він «Рідному місту» чи ні, при бажанні може скласти про нашу діяльність власну неупереджену думку.

Результати застосування наших підходів проілюструємо на прикладі найскладнішої сфери - ЖКГ. Загальновідомо, що за останнє десятиліття вона деградувала до стану глибокої руїни і потребувала змін більше за всі інші сфери. Розуміючи, щоб потрібен «плацдарм» для подальших стратегічних перетворень, насамперед, ми здійснили три стабілізаційні кроки: 1) Автоматизували управління сферою; 2) Вирішили базові потреби комунальних підприємств (підвищили зарплати робітникам, закупили нову техніку); 3) Покращили двосторонній зв'язок з полтавцями.

Лише після стабілізації ми сформували стратегічний порядок денний. В результаті виділили кілька напрямків роботи, за якими й почали планово працювати. До процесу незворотних змін були залучені одразу всі міські комунальні служби. Досвід підказав, що це в рази підвищить коефіцієнт корисної дії. Так і сталося.

Відходи. Один з наймасштабніших напрямків, узятих нами в роботу, – збирання та утилізація твердих побутових відходів. Шукаючи інвесторів для сміттєпереробного заводу, паралельно почали розвантажувати полігон усіма доступними методами. Так, у травні 2019 року запровадили роздільний збір сміття (пластику, скла й паперу) - комунальне підприємство отримує прибуток від цінної вторсировини, а до звалища не доїжджають тонни сміття. Полігон більше не наповнюється й рештками дерев, які на визначених по місту майданчиках почали подрібнювати спеціальні машини. Вперше в історії Полтави ми запровадили збір небезпечних відходів за допомогою спеціально придбаного «Екобуса». Також уперше з 1954 року пересипали звалище – для зменшення кількості загорянь та усунення смороду. Закупили спеціальну машину для миття сміттєвих баків на місці, відтепер вони митимуться та знезаражуватимуться приблизно у 4 рази частіше, ніж до цього.

Запровадили роздільний збір сміття. Як наслідок - розвантаження сміттєзвалища та додаткові кошти до бюджету міста.

Запустили "Екобус". Як наслідок - у Полтаві вперше почали цивілізовано утилізовувати небезпечні відходи.

 Вперше з 1954 року пересипали міське сміттєзвалище. Як наслідок - зменшилися рівень смороду від сміття та кількість спонтанних загорянь.

Запустили мобільну мийку сміттєвих контейнерів. Як наслідок - баки у місті почали мити та дезинфікувати у 4-5 разів частіше, ніж раніше.

Почали встановлювати нові сміттєві майданчики. Як наслідок - опади більше не стікають з потоками нечистот, а сміття не розноситься вітром.

Транспорт. У сфері транспортних перевезень ми ліквідували монополію окремих перевізників (з 2 стало 19), в перспективі природня внутрішня конкуренція допоможе місту позбутися їх диктату. Паралельно ми зробили ставку на відродження потужного парку комунального транспорту. Він повинен охопити як мінімум 70% всіх перевезень на «великому кільці» та 100% у віддалених селищах. Серед перших результатів - придбано 11 сучасних автобусів, пристосованих до перевезення людей з інвалідністю та матерів з колясками та вже підписаний договір на поставку 40 нових тролейбусів, 4-ма партіями по 10 штук вже цього року. Почали модернізацію й світлофорної системи – вивели всі світлофори міста на єдиний пульт управління та замінили 68 з них на нові зразки.

 Вперше за роки незалежності закупили велику партію техніки. Як наслідок - комунальні служби покращили свою роботу.

Освітлення. У 2019 році представники нашої команди почали переводити освітлення Полтави на якісніші й економніші LED-лампи, ліквідували найбільші «темні зони», де десятиліттями не було взагалі ніякого зовнішнього освітлення (Яр, Огнівка, «перешийок» біля гімназії №13 на Браїлках тощо). Вперше, задля безпеки полтавців, почали освітлювати пішохідні переходи, у минулому році встигли 33 з них повністю освітлити та ще на десятках встановити проблискові маячки.

 Вперше почали освітлювати "темні плями" Полтави. Як наслідок - такі локації як Огнівка вперше за часи свого існування отримали зовнішнє освітлення.

Почали освітлювати пішохідні переходи. Як наслідок - додаткова безпека для громадян у темний час.

Підсвітили релігійні споруди. Як наслідок - архітектурні пам'ятки маютьувечері значно привабливіший вигляд.

Асфальтування. Минулого року ми застосували новий підхід й при виконання асфальтних робіт – намагаємося вирівнювати покриття до більш-менш нормального стану відразу по всьому місту і паралельно, як то кажуть, «на роки», якісніше ремонтуємо окремі вулиці. Завдяки цьому зник відчутний «перепад» між вулицями з гарним і дуже поганим покриттям, а нове асфальтне покриття з’явилося в багатьох кінцях міста. Деякі дороги у віддалених мікрорайонах взагалі побачили його вперше за свою історію. Також було побито 9-річний рекорд з асфальтування дворових проїздів. А підрядники, вперше в Полтаві, почали виконувати гарантійні зобов’язання. Іншими словами, допустив брак – переробляй за свій кошт.

Змінили логіку ремонтів полтавських доріг. Як наслідок - у минулому році асфальтове покриття побачили навіть віддалені мікрорайони.

Почали готувати дороги до зими заздалегідь. Як наслідок - менше даремно витрачених коштів міського бюджету навесні.

МАФи. Поклали край розростанню самовільних МАФів. Якщо в 2018 році кількість демонтованих МАФів дорівнювала нулю, то минулого комунальники демонтували 34 незаконно встановлені тимчасові споруди. Ще 22 МАФи демонтували самі власники (в тому числі й скандальну «Коффішку» у центрі міста).

Почали демонтаж незаконних МАФів. Як наслідок - історична частина міста вже майже звільнена від засилля різноманітних кіосків.

Люди з інвалідністю. У тісній співпраці з людьми з інвалідністю почали перетворювати Полтаву на безбар’єрний простір. Для полтавців з порушеннями опорно-рухового апарату масово понизили заїзд на тротуари міста. Для людей з вадами зору почали укладати тактильну плитку (такі собі жовті квадратики з пухирцями) та вперше за багато років розчистили шлях біля УТОСу. Мешканці з вадами слуху тепер користуються інтернет-сурдоперекладом у центрі надання адмінпослуг. Також для останніх встановлюємо системи візуального сповіщення (спеціальні монітори) в громадському транспорті, наразі триває їх підключення.

Почали прислухатися до проблем людей з інвалідністю. Як наслідок - впроваджено цілу низку новацій.

Безумовно, всіх багатолітніх проблем за рік вирішити неможливо. Це утопія. Але приклади успішного вирішення найгостріших з них вже маємо. Назву й інші. Так, вперше за багато років ми почали боротися з амброзією, використовуючи «Амбростоп» - засіб на основі мінералу бішофіту, який знищує лише алерген, не впливаючи на інші рослини, людей та тварин. Відновлено поливання вулиць улітку, щоб асфальт не деформувався від спеки, а люди легше дихали. Почали брати на баланс та системно оновлювати дитячі майданчики. Запустили в роботу систему відеоспостереження «Безпечне місто», яка вже спростила розкриття десятків злочинів на території міста.

Відродили боротьбу з амброзією. Як наслідок - люди з алергією відчули себе трішки комфортніше.

Відродили полив вулиць влітку. Як наслідок - полегшене дихання для полтавців та збереження асфальтового покриття в спеку.

Вперше за багато років почали системно встановлювати нові дитячі майданчики. Як наслідок - проблема "нічийних" та занедбаних майданчиків почала централізовано вирішуватися владою, а не мешканцями.

Запустили систему відеокамер "Безпечне місто". Як наслідок - рівень розкриття злочинів у місті виріс в рази.

Вперше за 30 років зрушили з місця проблему міських водойм. Як наслідок - буде інвентаризовано всі ставки Полтави і визначено для них доглядача з числа комунальних підприємств.

Вирішили надскладну проблему 109-го мікрорайону (Інститут зв'язку). Як наслідок - мешканці зустріли холоди з теплими батареями та гарячою водою.

Ми ініціювали обмеження продажу алкоголю вночі, й кількість злочинних проявів знизилася вдвічі. Для школярів 1-4 класів відновили гарячі обіди. Допомогли нашому місту отримати перший у своїй історії міжнародний грант. Прийняли надважливу програму підтримки ОСББ.

Ініціювали обмеження продажу алкоголю вночі. Як наслідок - у нічній Полтаві стало набагато спокійніше та безпечніше.

Ініціювали прийняття надважливої програми підтримки ОСББ. Як наслідок – зроблено перший реальний, а не популістичний крок до вирішення проблем житлового фонду міста.

Разом з Інститутом аналітики та адвокації наша команда розпочала реалізацію електронної системи надання послуг «Poltava Smart City». Інновація значно спростить доступ мешканців для ряду послуг. Зайшовши через свій телефон у спеціальний додаток і натиснувши на ту чи іншу опцію, ви зможете пришвидшити знесення аварійного дерева, чи заміну перегорілого світильника, прослідкувати рух автобуса або ж записати дитину в садочок. За подібними технологіями майбутнє, і «Рідне місто» зробить все необхідне, щоб Полтава не залишилася осторонь прогресу.

Підтримали громадську організацію Institute of analysis and advocacy в проекті Poltava smart city. Як наслідок - вже через невеликий проміжок часу ціла низка муніципальних функцій буде доступна мешканцям прямо зі свого смартфону.

Можна по-різному ставитися до нашої команди – любити чи не любити, підтримувати чи ігнорувати, допомагати нам чи зловтішатися з тимчасових недоліків. Це право кожної людини – на особисту симпатію або антипатію, але емоції мають на чомусь ґрунтуватися. Ми подали тут лише частину конкретних прикладів виконаного нами за минулий рік. Цю інформацію легко перевірити у відкритих джерелах. Не спонукаємо до висновків – робіть їх самі на основі щойно прочитаного. А ми працюємо далі.

Пресслужба партії «Рідне місто»

Полтава Рідне місто зміни виконання поступ програма
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Пригоди
5-го квітня близько 21:00 на вулиці Соборності патрульні за порушення правил зупинили автомобіль Chevrolet. Водій авто погодився пройти огляд на стан сп’яніння. І продемонстрував «результат» у 2,03 проміле, що у 10 разів перевищує допустиму норму. На водія склали постанову за частиною 4 статті 126 КУпАП «Керування автомобілем, будучи позбавленим такого права», а також протоколи за частиною 1 статті 130 КУпАП «Керування у стані сп’яніння». Про це повідомляю...
Суспільство
Українські бізнесмени долучилися до соціальної кампанії МОЗ #ПідтримуюЛікарів та запустили платформу, де кожен може допомогти українським медикам, які заразилися при виконанні своїх обов'язків коронавірусною інфекцією. За перші 5 днів існування проекту вдалося зібрати вже 5 млн. гривень. Про це повідомляє МОЗ. Для отримання допомоги необхідно залишити заявку на сайті helpdoctors.com.ua, підтвердити статус медичного працівника та діагноз COVID-19. Зараз укр...
Суспільство
Полтавська міська рада оприлюднила перелік адрес та житлових будинків, де буде проведено дезінфекцію приміщень 7 квітня. Перелік житлових будинків дільниці №1: б-р Боровиковського,7 — 2 під’їзди б-р Боровиковського,9 — 3 під’їзди б-р Боровиковського,16 — 5 під’їздів вул. В. Тирнівська,30 — 2 під’їзди вул. В. Тирнівська,32 — 2 під’їзди вул. В. Тирнівська,34 — 2 під’їзди вул.І.Мазепи,26 — 8 під’їздів вул.І.Мазепи,26-а — 4 під’їзди вул.23 Вересня,9 — 4 під’їз...
Суспільство
Маленькому Богданчику Археменко – 1 рік та 9 місяців. У два місяці хлопчику поставили діагноз «вроджена вада серця». Батькам дали направлення до лікарні Амосова, де діагноз підтвердили. Лікарі сказали, що дитину може врятувати лише операція на серці. Спочатку батькам сказали, що операція буде безкоштовною. Проте потім з’ясувалось, що порятунок життя дитини коштуватиме 100 000 гривень. У родини немає таких коштів: мама перебуває у декреті, батько не може п...
Суспільство
За указом Президента Володимира Зеленського бригада українських медиків вирушила до Італії для допомоги в боротьбі з пандемією COVID-19 та обміну досвідом. Від Полтави до Італії полетів Дмитро Шкурупій – завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії УМСА, доктор медичних наук, професор. Про це йдеться у телеграм каналі очільника Полтавської ОДА Олега Синєгубова. «Наш полтавський анестезіолог добровільно відправився до Італії, щоб у першу чергу от...
Суспільство
Прийняті постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому у Департаменті комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України надають роз’яснення щодо найбільш поширених запитань. Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу? Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку засто...
Суспільство
На Полтавщині вже встановлені 19 контрольно-пропускних пунктів. На них працюють поліцейські та медики, персонал дистанційно вимірює температуру. Про це йдеться у телеграм каналі очільника Полтавської ОДА Олега Синєгубова. Якщо є температура й симптоми ГРВІ, у людини беруть дані й відправляють на самоізоляцію під нагляд сімейного лікаря, також за потреби можуть викликати мобільну групу. У яких районах встановлені КПП: Кременчуцький, Гадяцький – по 3; Пиряти...
Суспільство
Сьогодні відбувся брифінг голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова про ситуацію з коронавірусом у Полтавській області. Очільник області нагадав, що станом на 6 квітня в Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 68 нових випадків. Загалом по області станом на 6 квітня – вже 11 підтверджених випадків захворювання на коронавірус: Кременчук – 5, Горішні Плавні – 4 (нові випадки:...
Суспільство
У період карантину Полтаву патрулюють близько 400 поліцейських та нацгвардійців та понад 30 мобільних груп, які слідкують за дотриманням обмежень. До складу груп входять поліцейські, нацгвардійці та члени громадських формувань. Вони зокрема будуть стежити за виконанням обмежень, уведених Постановою Кабміну за номером 211. Про це повідомив Іван Вигівський, начальник ГУНП у Полтавській області, під час брифінгу у Полтавській ОДА. Відповідаючи на питання журн...