• Головна
  • Шамота: Сьогодні ми обстоюємо права всіх майбутніх представників органів місцевого самоврядування
Партнерський матеріал
15:00, 26 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Шамота: Сьогодні ми обстоюємо права всіх майбутніх представників органів місцевого самоврядування

Партнерський матеріал
Шамота: Сьогодні ми обстоюємо права всіх майбутніх представників органів місцевого самоврядування

Олександр Шамота в Києві представляв полтавську громаду на обговоренні Закону «Про внесення змін до Конституції щодо реформи децентралізації». Разом з мерами інших міст, Шамота виступив з вимогою аби держава забезпечувала 100% делегованих на міста повноважень.

Секретар полтавської міськради сказав: «Нам, органам місцевого самоврядування, держава передає повноваження, а фінансового ресурсу хоча б половину забезпечили. Я говорю зокрема про медицину, освіту, соціальний захист, культуру, спорт – те, що зараз виконується фактично за рахунок місцевого бюджету».

Також Шамота заявив, що люди усвідомлюють правильність свого голосування на виборах тільки завдяки ефективній роботі органів місцевого самоврядування. «Один прем’єр-міністр, один Президент на місцях не зможуть змінити життя людей, для того, щоб вони зрозуміли правильність свого вибори. Це роблять сильні мери, які можуть консолідувати навколо себе територіальні громади, депутатський корпус. Це і є запорука тих змін, про які ми говоримо.

Не держава в місті ремонтує дорогу, не держава забезпечує необхідним обладнанням вторинну ланку охорони здоров’я, не держава забезпечує дошкільну та шкільну освіту. Це робить місцеве самоврядування. Лише тоді, коли місцеве самоврядування, яке чітко розуміє, що це – їхні зобов’язання, будуть ще й розуміти, що є додаткові ресурси, за рахунок яких вони можуть підвищувати заробітну плату, встановлювати надбавки працівникам освіти, соціальної сфери, медикам, наш громадянин усвідомить правильність свого вибору на парламентських, президентських виборах, по всій вертикалі влади, до ОТГ. Через те, що парламент, Президент почули місцеве самоврядування і дали їм ресурс щоб реалізувати всі можливості».

Нагадаємо, 16 січня після низки звернень Асоціації міст України, підписаних Олександром Шамотою та іншими мерами міст, Президент Володимир Зеленський відкликав законопроект про децентралізацію та направив його на доопрацювання.

Раніше ми писали Шамота: Щоб не стати профанацією, дискусія щодо децентралізації має вестися на рівні місцевих громад

#Полтава #Шамота #місцеве самоврядування
Оголошення
live comments feed...