• Головна
  • Сьогодні - День неквапливості та кримськотатарського опору російській окупації
08:30, 26 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні - День неквапливості та кримськотатарського опору російській окупації

Сьогодні - День неквапливості та кримськотатарського опору російській окупації

26 лютого - День кримськотатарського опору російській окупації. Йдеться про мітинг в Сімферополі біля Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді, ще до анексії півострова Росією, там було два мітинги: на одному були кримські татари, які виступали за єдність України, на іншому – прихильники приєднання півострова до Росії. Відбулися зіткнення, двоє людей загинули. Вночі 27 лютого будівлю Верховної Ради Криму було захоплено. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Також 26 лютого відзначається вельми оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), який до теперішнього часу вже набув статусу міжнародного дня. Ідея створення такого свята належить італійцям. Саме вони – дуже активний і емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості у 2007 році, з метою неквапливо насолоджуватися життям в кожен його неповторний момент. І це не дивно – в наше століття швидкостей і прогресу багато забувають про приємні щоденні дрібниці, улюблені заняття і взагалі про якість життя.

Іменинники сьогодні: Світлана, Зоя, Стефан, Семен, Артем, Ганна, Фотинія, Тимофій, Злата, Мартиніян, Фома.

За народним календарем сьогодні святкується Мартініанів день. Святий Мартініан, чия пам’ять відзначається 26 лютого, — християнський святий, що жив в 4-5 століттях в Палестині. Йому молилися про зміцнення сім’ї та позбавлення від спокус. Для цього дня існувала кілька прикмет на погоду. Говорили, наприклад, що якщо на Мартиніана сніг тане, то весна прийде дружна, а якщо день похмурий, весна буде холодною і довгою. Цей день називали світлим. Прийнято було виходити вночі у двір і кликати зірки, щоб від їхнього сяйва прибуло зіркості очам.

26 лютого в історії:

1802 – народився Віктор ГЮГО, французький письменник («Собор Паризької Богоматері»);

1829 – народився Леві ШТРАУС, винахідник джинсів;

1933 – народився Любомир Гузар, Верховний архієпископ УГКЦ у 2001—2011, кардинал;

1935 – Роберт Ватсон-Ватт вперше продемонстрував створений ним радар;

1953 – народився Майкл БОЛТОН, американський поп-співак;

1969 – помер Карл ЯСПЕРС, німецький філософ, психолог і психіатр.

Раніше ми писали Сніг у березні та літня спека у травні: синоптики дали прогноз на весну-2020

#свято #день в історії
Оголошення
live comments feed...