• Головна
  • Шамота: 10 кращих полтавських випускників полетять на безкоштовне навчання до Вільнюса
10:00, 25 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Шамота: 10 кращих полтавських випускників полетять на безкоштовне навчання до Вільнюса

Шамота: 10 кращих полтавських випускників полетять на безкоштовне навчання до Вільнюса

Безкоштовна освіта в одному з провідних європейських вишів тепер реальність, говорить секретар полтавської міської ради Олександр Шамота. Втім, додає, що таким привілеєм можуть скористатися лише абітурієнти з Полтави та Полтавської області. Про таку співпрацю він разом із заступницею міського голови Тетяною Юрченко минулого року домовився з представниками Вільнюського колегіуму під час робочої поїздки до Литви. Минулого року обдаровані діти вже скористалися цією можливістю. А студенти Полтавського юридичного коледжу, який,до слова, тепер є партнером Колегіуму в Україні, спробували переваги європейської системи освіти на навчанні в літній школі у Вільнюсі.

Система освіти в Литві дуже сильно орієнтована на співпрацю з бізнесом, який формує порядок денний, — розповідає Олександр Шамота. Перед тим як встановити партнерство з колегіумом, секретар Полтавської міськради вивчив всі переваги литовської освіти. Адже тут навчатимуться полтавські діти.

«Це доволі сучасний і цікавий підхід — завжди бути на готові, тримати руку на пульсі змін і випускати тільки затребуваних спеціалістів, — говорить Олександр Шамота. У навчальних програмах Вільнюського колегіуму орієнтуються передусім на вимоги часу, ринку праці та потреби бізнесу, який і орієнтує заклади в трендах та бере активну участь у формуванні навчальних програм. Підприємці з реального бізнесового та економічного сектору готують і читають у вишах факультативи і курси, водночас залучаючи студентів до практики та відбираючи собі спеціалістів. Тут широко розвинута професійна практика. Висока мобільність студентів між всіма навчальними закладами ЄС. Це дає змогу в короткий час робити поправку на вітер і завжди випускати спеціалістів, які затребувані на литовських підприємствах та надавати студентам перше робоче місце ще до закінчення навчаня», — зазначив Шамота. 

Полтавські представники зацікавились таким підходом. Керівництво колегії натомість готове ділитись усіма набутками в цьому напрямку, тож полтавські делегати підписали всі необхідні папери і цьогоріч, уже вдруге найкращі випускники за результатами навчання в школі зможуть у рамках цього партнерства безкоштовно отримати освіту в Вільнюському колегіумі та європейський диплом бакалавра. Таким чином, переконаний секретар Полтавської міської ради, вдасться забезпечити місто і регіон висококваліфікованими кадрами з сучасними знаннями. До того ж колегіум з часом, якщо програма матиме популярність серед дітей Полтави та області, готовий розглянути можливість про збільшення квоти полтавців. Наразі Полтава чи не єдине місто в Україні, яке має привілей безкоштовного навчання в Європі.

Взяти участь у конкурсі зможуть цьогорічні випускники загальноосвітніх навчальних закладів з високою успішністю, навчальними та науковими здобутками, які знають англійську мову на рівні щонайменше В1. 

Абітурієнти можуть обрати одну зі спеціальностей: 

Факультет управління бізнесом:

-Креативність та бізнес-інновації;

-Готельний і ресторанний бізнес;

-Міжнародний бізнес;

-Управління туризмом.

Факультет електроніки та інформатики:

-Програмна інженерія.

Щоб взяти участь у відборі, потрібно не пізніше 1 червня на електронну адресу educational.center.lt.ua@gmail.comподати англійською чи російською мовою такі документи: резюме з короткою інформацією про себе, письмову згоду батьків на участь у конкурсі та мотиваційний лист. За цією ж електронною адресою можна дізнатися всі подробиці про вступ. Водночас до 1 червня потрібно за адресою admission@viko.lt зареєструватися для проходження дистанційного тесту на знання англійської мови. Подробиці про умови вступу можна дізнатись у Полтавському юридичному коледжі. 

За словами секретаря Полтавської міськради Олександра Шамоти, така співпраця з європейськими партнерами дає змогу навчати за кордоном висококласних професіоналів, які згодом можуть реалізувати отриманні знання для розвитку Полтави. Тому така співпраця є стратегічно важливою для міста.

Раніше ми розповідали, що у Полтаві проводив набір на навчання медико-природничий університет.

#Полтава #студенти #навчання #Європа #освіта
Оголошення
live comments feed...