• Головна
  • Заступник міністра пояснив, чому евакуйованих людей не повезли до Феофанії, а обрали Нові Санжари
14:30, 21 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Заступник міністра пояснив, чому евакуйованих людей не повезли до Феофанії, а обрали Нові Санжари

Заступник міністра пояснив, чому евакуйованих людей не повезли до Феофанії, а обрали Нові Санжари

Як ми вже розповідали, сьогодні відбулася позачергова сесія Полтавської обласної ради

Депутати мали розглянути питання розміщення евакуйованих із Китаю людей у медичному центрі «Нові Санжари».

Зокрема, депутатам запропонували проголосувати за звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. У зверненні депутати прохали відповісти на наступні запитання: «Чому не було проведено жодної роз’яснювальної роботи? Чому органи місцевого самоврядування, які могли взяти на себе значну частину роботи із населенням, дізналися про це в останній момент?».

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що перед тим, як евакуювати українців із Китаю, був вивчений досвід 17 країн, які вже це зробили. Розуміючи, що буде паніка, до останнього намагалися не розголошувати місце дислокації.

« - Нас часто питають – чому ми не розмістили евакуйованих у Феофанії? По перше, Феофанія належить МОЗ, по – друге, ми обирали не медичний заклад закритого типу, а санаторій з охороною, бо ще раз наголошую – люди приїхали здорові. Вони вже пройшли карантин у Китаї, а тепер 14 днів мають знаходитися в обсервації. А вона не передбачає лікування. Якщо в евакуйованих людей з’являться будь-які симптоми хвороби, їх все одно бригада з медичних катастроф відвезе до інфекційного ізолятора, який є в кожному обласному центрі. Повірте, нема приводу панікувати. У санаторії є можливість знезаражати стічні води, хоча й відомо, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом», – каже Віктор Ляшко.

Після обговорень ситуації, що виникла навколо Нових Санжар, депутати три рази намагалися проголосувати за звернення до Президента України Володимира Зеленського «Про розміщення в медичному центрі Національної гвардії України громадян, евакуйованих з м. Ухань (КНР)», але не набралося більшості голосів.

#коронавіс #евакуація #вірус
Оголошення
live comments feed...