• Головна
  • Профспілка подає скаргу: новий закон дискримінує вчителів за віком
11:30, 18 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Профспілка подає скаргу: новий закон дискримінує вчителів за віком

Профспілка подає скаргу: новий закон дискримінує вчителів за віком

Профспілка освітян звернулась до Уповноваженого з прав людини із скаргою. На їхню думку новий закон "Про загальну середню освіту" містить дискримінацію вчителів за віком. Про заяву йдеться на офіційному сайті профспілки працівників освіти та науки України.

Як повідомляє портал профспілки, згідно із законом, до 1 липня 2020 року засновники шкіл повинні розірвати безстрокові трудові договори з вчителями пенсійного віку. Закон дає змогу вчителям-пенсіонерам укладати угоди терміном на один рік. У разі незгоди роботи на умовах строкового трудового договору, працівників звільнятимуть.

На думку освітян профспілки, новий закон порушує Конституцію України

" - Такі положення не відповідають нормам статей 24 і 43 Конституції України, оскільки мають дискримінаційний характер стосовно осіб, які досягли пенсійного віку, та обмежують їх право на працю за ознакою пенсійного віку", – йдеться у зверненні.

Освітяни зазначають, що наслідком таких нововведень буде одночасне звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів.

Загалом в Україні працюють близько 400 тисяч педагогів. 16% з них досягли пенсійного віку.

Закон передбачає зміну умов їхньої праці. Відтепер вчителі-пенсіонери за бажанням можуть продовжувати роботу у школі, але повинні підписати контракт терміном на один рік. Також можлива пролонгація угоди.

 Також читайте: На які зміни чекати полтавьким загальноосвітнім закладам у цьому році?

#вчителі #школа #профспілки
Оголошення
live comments feed...