• Головна
  • З'явився новий електронний сервіс від податкової - пошук акцизної марки онлайн
18:30, 14 лютого 2020 р.
Надійне джерело

З'явився новий електронний сервіс від податкової - пошук акцизної марки онлайн

З'явився новий електронний сервіс від податкової - пошук  акцизної марки онлайн

Наша країна перебуває в постійному русі у напрямі вдосконалення адміністрування податків, зокрема їх автоматизації.

Ці процеси в значній мірі стосуються і питання адміністрування акцизного податку та контролю за обігом підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Фактично, впровадження даних процесів сприятиме відкритості і доступності інформації, надасть наступний поступ до євроінтеграційних процесів як українському суспільству в цілому, так і його складовій - Державній податковій службі України.

Як повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова, на даний час Державна податкова служба спільно з Міністерством фінансів України розробили і запустили електронний сервіс “Пошук акцизної марки”, за допомогою якого можна перевірити справжність акцизних марок, якими маркована алкогольна та тютюнова продукція, яку ми, як пересічні покупці купуємо в роздрібній торгівельній мережі. На сьогодні даний сервіс працює в пілотному режимі. За допомогою цього електронного сервісу українці зможуть перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

Для входження до даного сервісу необхідно здійснити вхід за електронною адресою

https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark

Ця послуга дає можливість самостійно визначити дату видачі марки акцизного податку, а також суб’єкта господарювання, який її отримав. Для отримання даних необхідно ввести реквізити, які зазначені безпосередньо на марці акцизного податку, якою маркована алкогольна читютюнова продукція.

Наразі, якщо громадянин виявив в обігу алкогольні напої або тютюнові вироби, марковані марками акцизного податку, відомості про які відсутні у сервісі, він може повідомити про це безпосередньо Головне управління ДПС у Полтавській області. «Кожне подане звернення буде розглянуте, у разі встановлення невідповідностей підрозділами податкової служби буде здійснено контрольно-перевірочні заходи стосовно відповідних торгівельних закладів у відповідності до вимог чинного законодавства.», - підкреслилав.о. очільника обласного управління ДПС. 

Не зупиняючись на цьому, Державна податкова служба продовжує вдосконалювати електронний сервіс Пошук акцизної марки. Наступним кроком буде запровадження електронної акцизної марки, що дозволить підняти контроль за обігом підакцизних товарів на новий рівень і суттєво покращити показники сплати податків. Її принцип полягатиме в нанесенні відповідного штрих-коду на паперові акцизні марки. Передбачається можливість сканування марок безпосередньо телефоном. Запровадження цього нового етапу сервісу в тестовому режимі очікуєтьсядо першого березня поточного року.

 Матеріал для публікації  надало Головне управління ДПС у Полтавській області

Читайте також: Відновити посвідчення водія тепер можна онлайн

#акцизна марка #сервіс #онлайн
Оголошення
live comments feed...