• Головна
  • Сьогодні – день Микити затвірника та Всесвітній день радіо
08:30, 13 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – день Микити затвірника та Всесвітній день радіо

Сьогодні – день Микити затвірника та Всесвітній день радіо

Всесвітній День радіо

Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13 лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в самому широкому сенсі цього слова. Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій – найактуальніша тема для всього суспільства.

День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) — відзначається у вівторок другого тижня лютого. Захід був запроваджений у 2004 за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету).

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

3 лютого в історії та постатях

1883 – помер Рихард ВАГНЕР, німецький композитор;

1903 – народився Жорж Сіменон, французький письменник, метр детективного жанру;

1917 – В Англії уряд дозволив жінкам бути водіями таксі;

1959 – у продаж надійшли перші ляльки Барбі

1974 – народився Роббі УІЛЬЯМС, британський співак.

Народні прикмети

Цього дня вшановується пам’ять святителя Микити, затвірника Печерського. У народі святий Микита вшановується як охоронець від пожеж, блискавок і засухи. Наші пращури помітили: якщо вдень 13 лютого з’явиться іній, то снігу в ніч на 14-е не буде, а якщо сніг все ж випадав, готувались до відлиги. Якщо цього дня посилювався вітер, вважалось, що він буде ставати все сильнішим, поки не перетвориться на сніжний ураган.

 Читайте також: Циганський капелюх та безліч іншого у колекції полтавця Павла Москалюка

#історія. свята #традиції
Оголошення
live comments feed...