• Головна
  • Сьогодні – Євремів день. Повір’я та заборони
08:30, 10 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Євремів день. Повір’я та заборони

Сьогодні – Євремів день. Повір’я та заборони

Сьогодні , 10 лютого, церква вшановує пам’ять Єфрема Сиріна – видатного наставника духовного життя, одного з учителів Церкви ІV століття, автора невеликої, але чи не головної великопісної молитви «Господи і Владико живота мого…», яку так і називають – «молитвою Єфрема Сиріна».

Його спадщина надзвичайно широка і включає в себе тлумачення на Святе Писання, проповіді та повчання, численні гімни і молитви, які ввійшли частково в сучасне богослужіння. Ще за життя преподобного вони були переведені на грецьку мову.

Примітно, що у Єфрема існує безліч прізвиськ: вітродуй, запечник, примовник, цвіркуновий захисник. Відповідно, і традицій з його днем було пов’язано багато.

Іменини 10 лютого святкують: Юхим, Володимир, Ольга.

Повір’я на Євремів день:

Так, наші пращури вірили, що в цей день потрібно було підмести підлогу в будинку віником з полину, який міг уберегти оселю як від нечистої сили, так і від поганих людей. Також за прикметами цього дня судили про майбутнє літо: вітер на Єфрема віщував дощі і вогкість.

Що не можна робити 10 лютого:

Ухилятися від роботи. Домові дуже не люблять ледарів, тому якщо щось запланувала зробити – обов’язково втіли в життя, якщо не хочеш накликати на себе праведний гнів. Особливо важливо підтримувати порядок в домі.

Залишати немитий посуд. Домові особливо люблять чистоту, тому 10 лютого не можна бути брудною і тримати в грязі будинок, і в першу чергу це стосується немитого посуду, яку багато хто любить збирати до кращих для миття часів.

Народні прикмети на 10 лютого:

Не можна вбuвати комах в будинку – домовик розсердиться.

Якщо в цей день людина заxворіла, або трапилася бiда – звинувачували домашнього пустуна.

Щоб втихомирити домового, різали опівночі чорного півня, змочували віник в його кpові і ретельно підмітали будинок і двір. Потім ставили в кут горщик каші, щоб “хазяїн” покуштував гостинець і більше не капостив.

Вітер подув в цей день – весь рік буде непогожим і дощовим.

Над лісом повітря густе, небо темно-синє – скоро буде тепло.

Ліс почорнів – до відлиги.

Щоб домовик не бушував, дівчата і жінки намагалися особливо ретельно вести господарство, не лаятися мaтом, не скaндалити.

У багатьох областях до цього дня приурочували ретельне прибирання дому.

Хорошим знаком вважалося покласти під грубку трохи солодощів для домового.

У цей день любителі підлідного лову можуть сміливо йти на риболовлю – на Єфрема клювання відмінне!

У деяких будинках під час вечері господиня накладала їжу і для “господаря”, а потім ласкаво запрошувала його за стіл. Якщо цього не зробити, в будинку будуть пропадати речі.

Після полудня жінки в цей день повинні побільше милуватися собою в дзеркалі – це допоможе надовго зберегти красу і молодість.

Ті, хто народжується в цей день, вважаються щасливчиками.

Міжнародні свята 10 лютого:

1. Європейський день безпечного Інтернету.

Його започатковано з 2004 року, організацією Insafe (Європейською мережею безпечного Інтернету). 2008-го року цього дня понад 120 організацій у 56 країнах взяли участь у відзначенні Дня безпечного Інтернету, проводячи місцеві, національні та міжнародні заходи безпеки користувачів мережі.

2. Новий рік за місячним календарем (Китайський Новий рік).

Чунь цзе в перекладі– Свято Весни. Для китайців це найважливіше свято, впродовж 2000 років в країні він відзначається на честь старого, тисячоліття тому що врятував людей від страшного чудовиська на ім’я Нянь. Як йому це вдалося? Пожирати в певний день людей чудовисько просто боялося червоного кольору, веселощів і суєти. А старий – ніхто інший, як прототип нашого Справи Мороза, який прикрасив поселення червоними гірляндами і прапорцями, влаштував феєрверк з хлопавок і вогнів.

4. Міжнародний день боротьби з епілепсією.

Відзначають у другій понеділок лютого. International Epilepsy Day організований неурядовими організаціями International Bureau for Epilepsy і International League Against Epilepsy, що мають офіційні відносини з ВООЗ.

5. День парасольки.

Найстаріший парасольку датований 21 роком нашої ери, родом із Стародавнього Китаю. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

10 лютого 1810 в Одесі відбулося урочисте відкриття Оперного театру. Його будівництво за проектом французького архітектора Тома де Томона тривало протягом 1804-1809 рр.

Раніше ми писали Сніг у березні та літня спека у травні: синоптики дали прогноз на весну-2020

#день в історії #свято #прикмети #заборони #іменини
Оголошення
live comments feed...