• Головна
  • У Полтаві міністр соцполітики та уповноважений із прав дітей розповіли про альтренативи інтернатам
15:00, 6 лютого 2020 р.
Надійне джерело

У Полтаві міністр соцполітики та уповноважений із прав дітей розповіли про альтренативи інтернатам

У Полтаві міністр соцполітики та уповноважений із прав дітей розповіли про альтренативи інтернатам

6-го лютого у Полтавській ОДА проводять зустріч із міністром соціальної політики Юлією Соколовською та уповноваженим із прав дитини Миколою Кулебою.

Юлія Соколовська розповідає про реформи, метою яких є поступове зменшення кількості інтернатів та влаштування дітей до ДБСТ, прийомних сімей, застосування альтернативних форм усиновлення.

Микола Кулеба демонструє присутнім у залі представникам ОТГ, сільських рад та інших органів влади презентацію.

-Позбавлення інтернатних закладів – це тенденція у всіх країнах, де люблять дітей. Тому що інтернат – це не місце для дитини. Тим, хто перераховує переваги інтернатів, я говорю – «Віддай свою дитину до інтернату!». Таких бажаючих немає, - констатує Кулеба.

Також Микола Кулеба розповідає, що Полтавщина перебуває серед лідерів щодо розлучень. Зменшується народжуваність. На 2 померлих приходиться 1 новонароджений.

-Я проти гасла «Кохаймося!», потрібно на рівні держави правильно підходити до планування сімї. А програму «Усвідомленого батьківства» потрібно викладати у школі!

При тому, що в Україні вдвічі зменшилася кількість дітей, у інтернатних закладах залишилося близько 100 тисяч вихованців. При цьому Кулеба звертає увагу на те, що 85 відсотків від загальної суми фінансування йдуть на утримання приміщення інтернатів та зарплатню персоналу. Полтавщина за відсотком дітей, якій навчаються у інтернатах (1,8 відсотка) перебуває на 19 місці в Україні.

Далі перед присутніми виступають представники організації Lumos, які займаються соціальною трансформацією у країнах Європи, а тепер приїхали допомогти українським колегам. Демонструють слайди, у яких можна простежити тенденцію зменшення вихованців інтернатів у різних країнах – Молдові, Румунії, Болгарії. Зазначають також – чому важливо забрати дитину із інтернату у родину. Адже за статистикою 1 з 5 вихованців інтернатного закладу у майбутньому скоює злочин, 1 з 10 – самогубство.

За результатами зустрічі голова Полтавської ОДА підписує меморандум із головами міст обласного значення щодо майбутнього реформування.

-Це – знакова подія. Полтавщина почала процес трансформації, - сказала під час брифінгу після завершення зустрічі Юлія Соколовська.

-У нас є одностайність у одному – дитина має бути захищена у своїй родині. І головне завдання цих реформ – зробити життя наших дітей щасливим! – констатує Микола Кулеба.

Раніше ми розповідали, що у школах та інтернатах Полтавщини провели позапланову перевірку якості освіти.

#Полтавщина #інтернати #реформування #міністрека #уповноважений #зустріч
Оголошення
live comments feed...