• Головна
  • Олександр Шамота домовився про співпрацю з Мінсоцполітики у питаннях захисту дітей-сиріт
Партнерський матеріал
14:30, 6 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Олександр Шамота домовився про співпрацю з Мінсоцполітики у питаннях захисту дітей-сиріт

Партнерський матеріал
Олександр Шамота домовився про співпрацю з Мінсоцполітики у питаннях захисту дітей-сиріт

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зустрівся Міністеркою соціальної політики України Юлією Соколовською. Вона разом із Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою сьогодні з робочим візитом перебувають на Полтавщині.

Олександр Шамота обговорив із Юлією Соколовською необхідність організації в Полтаві сучасного міського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Для цього в міськраді вже вивчають кращі українські та світові практики.

Також темою дискусії стала нагальна необхідність корегування підходів в рамках державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Олександр Шамота сказав: «Забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування квартирами після завершення терміну перебування в навчальних закладах, сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях, дитячих будинках сімейного типу — один із пріоритетів роботи міської ради. Надважливо, щоб ці діти відчували себе соціально захищеними».

Шамота акцентував, що зараз ситуація складається таким чином, що деякі територіальні громади, які мають одну дитину у пільговій черзі, отримують цю квартиру. Натомість, громади, квартирна черга в яких набагато більша, отримують, наприклад, лише 3 квартири.

«Цей підхід є не досить справедливим. Важливо, що зараз у Міністерстві це розуміють. І разом ми домовились змінювати підходи до розподілу квартир», — сказав Шамота.

Крім того Олександр Шамота від імені міста підписав із Олегом Синєгубовим, очільником ОДА, Меморандум щодо співпраці в реалізації держреформи системи догляду за дітьми, підхід до реформ на основі прав дитини. Відповідно до положень реформи в країні мають поступово скоротитися інтернати. Натомість кошти, що витрачаються на дитячі будинки мають бути спрямовані на підтримку біологічних сімей у СЖО, та підтримку прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей тощо.

#Полтава #Шамота #діти #сироти #захист #реабілітація
Оголошення
live comments feed...