• Головна
  • Шамота: Полтавська міськрада забезпечить комфортний зв’язок підприємців і банків
17:30, 5 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Шамота: Полтавська міськрада забезпечить комфортний зв’язок підприємців і банків

Шамота: Полтавська міськрада забезпечить комфортний зв’язок підприємців і банків

Налагодження такої комунікації обов’язкове для просування ініційованої Президентом державної програми «Доступних кредитів 5-7-9%»

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота заявив, що міська рада стане ресурсним майданчиком для підприємців і банків. Доручення організувати цю роботу Олександр Шамота дав профільному заступнику та директорці економічного департаменту міськради на засіданні комітету в рамках концепції інтегрованого розвитку Полтави.

Шамота зазначив, що в рамках комплексної стратегії розвитку Полтави один із пріоритетів міської влади — покращення умов для розвитку підприємництва, стимулювання створення додаткових робочих місць та підвищення середньої заробітної плати.

В.о. міського голови зазначив, що знаходиться в діалозі із низкою державних банків, які беруть участь у програмі «Доступних кредитів». «В нас є пропозиції щодо промоушена цих кредитів. Створимо такий майданчик, де б підприємці мали можливість отримати адресні консультації щодо умов отримання кредитів, а банки, відповідно, мали б змогу запропонувати цю програму підприємцям», — сказав Шамота.

Він акцентував, що форми взаємодії можуть бути різні – від адресної інформаційної підтримки підприємців, до, взагалі масштабних заходів на кшталт «ярмарок кредитів», де підприємці зможуть більш детально ознайомитися із умовами банків та обрати пропозиції.

Нагадаємо, з ініціативи Президента Володимира Зеленського уряд дав старт програмі «Доступних кредитів 5-7-9%». За повідомленнями в ЗМІ, програма передбачає, що підприємці для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу зможуть отримати в кредит до 1,5 млн грн під 5, 7 або 9% річних строком до 5 років. На програму в держбюджеті передбачено 2 млрд грн. Очікується, що за рік вона дасть змогу створити в країні до 90 тисяч нових робочих місць.

Планується, що відсотки за користування кредитом розподілятимуться таким чином:

5% річних – якщо виручка підприємства до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочі місця протягом першого кварталу;

7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн без зобов’язання створення нових робочих місць;

9% річних – для бізнесу з виручкою від 25 до 50 млн грн.

Зазначимо, що підприємцю, який претендує на кредит, треба буде зробити і власний внесок.

Зокрема, для кредиту під 5 чи 7% — не менше 30% від вартості проєкту. Якщо йдеться про отримання кредиту під 9%, то власний внесок підприємця має становити від 20%.

Нині до програми долучились державні банки — ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк та УкрЕксімБанк. Очікується, що у програмі братимуть участь і комерційні банки.

#співпраця. влада #місто
Оголошення
live comments feed...